Söz konusu SEO olduğunda pek çok farklı katman ve uygulamadan bahsetmek mümkündür.

HADİ AMA buraya geldiniz ve SEO Nedir biliyorsunuz bunu biliyoruz. Ancak kafanız çok karışık ve nasıl hareket etmen gerektiğini kestiremiyorsunuz. Belki bütçe olarak cebinizde 20-25 bin TL para var. Ve bu parayı nasıl değerlendirip satışlarımı yükseltirim diye düşünüyorsunuz! Evet bunu biliyoruz çünkü daha önce çalıştığımız bir çok firma kobiydi. Ve biz bu kobileri aylık 1 Milyon TL cirolara taşıdık düşünebiliyor musunuz? 1.000.000 TL Ciro! Kulağa ne kadar hoş geliyor değil mi ? Şu anda bu içeriğimizi okurken bir şeylere karar vermeniz gerekiyor. Karar vermeniz gereken tek nokta daha fazla çalışıp daha fazla kazanmaya hazır mısınız? 

Ancak hiçbir şeyin SEO uyumlu bir içeriğin yerini tutmayacağını ifade etmek gerekir. Bu anlamda sizlere SEO sayfası ana içerik oluşturma gibi konularda profesyonel bir destek sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Uzman içerik üreticisi ekibimiz, siteniz için gerekli araştırmaları yaparak SEO uyumlu içerikler oluşturmaktadır. Sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. SEO içerikten başlıyor. Eğer içeriğiniz kaliteliyse yükselmek daha kolay oluyor. 2-3 TL’ye yazdırdığınız içeriklerinizi çöpe atın. Biz burada tamamen o alana uzman yazar tarafından yazılan içeriklerden bahsediyoruz.

Projelerimizi Profesyonel SEO Araçlarından takip ediyoruz( Ekran görüntüsü Ahrefs aracından alınmıştır)
Projelerimizi Profesyonel SEO Araçlarından takip ediyoruz( Ekran görüntüsü Ahrefs aracından alınmıştır)

SEO Nedir? GERÇEKTEN Nedir?

SEO artık herkesin bildiği ve tiktok videolarında bile popüler olmaya başlamış bir meslek. Cironuzu ve sitenizin trafiğini yükseltmek istiyorsunuz farkındayız! Bunu başarmak gerçekten çok zor. Gerçekten çok büyük çabalar istiyor. Bu kısımda biz sizi Olympos Dağına çıkartmayı zirveye oynamanızı istiyoruz!

Bu doğrultuda iyi bir SEO sayfası için üç anahtar unsur olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunları anahtar kelime, site yapısı ve metin yazarlığı olarak sıralayabiliriz. Anahtar kelime seçiminiz büyük oranda SEO stratejinizi belirleyecek temel faktör olacaktır. Çünkü anahtar kelimenin asıl fonksiyonu hitap edeceğiniz hedef kitleyi seçmenizi sağlamasıdır. Site yapısını ise daha çok güçlü bir altyapı olarak düşünebilirsiniz. İçeriklerinizi yayınlamaya başlamadan önce teknik SEO bakımından yeterli bir performansa sahip olduğundan emin olmalısınız. Metin yazarlığı ise tüm bu birikimlerle birlikte gelmesi gereken son dokunuştur. Yazımızın başında da söylediğimiz tüm diğer şeyleri yerine getirseniz bile yeterince kaliteli bir içerik ortaya çıkarmadan başarılı olma şansınız yoktur.

Kendi Ajansımıza da SEO Çalışması Yapıyoruz!

İzmit SEO ajansı Zeus Dijital (Görsel Ahrefs aracından alınmıştır)
İzmit SEO ajansı Zeus Dijital (Görsel Ahrefs aracından alınmıştır)

Çünkü biliyoruz ki önce kendi web sitemizi kaliteli bir hale getirmeliyiz ki müşterilerimiz sitemizi ve sıralamamızı görerek bize daha rahat güvensin. Örneğin burada direkt SEO kelimesine çalışmak yerine başta yerel bölgelerden başlayarak site otoritemizi yükseltiyoruz ve sayfa içi kaliteli link döngüsü kurguluyoruz. Bu sayede SEO gibi güçlü kelimelerde daha hızlı bir şekilde aksiyon alabileceğiz.

SEO İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Başarılı bir SEO içeriği için dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Bu nedenle internet dünyasındaki gelişmelere hakim olmanız son derece önemlidir. Elbette içerik aşamasına geçmeden önce sitenizin kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olmasını sağlamalısınız. Aynı şekilde sayfa yükleme hızı gibi teknik noktaları da ideal bir deneyim vadeder hale getirmelisiniz. Tüm bunlardan sonra ise SEO uyumlu içerikler üreterek kalıcı ve organik bir başarı elde edebilirsiniz. Özellikle ana içerik söz konusu olduğunda SEO açısından dikkat etmeniz gereken başlıkları şu şekilde sıralamak mümkündür:

SEO Süreklilik Gerektirir!

 

Kredinotutr.com web sitesine çalışmalarımız kısa sürdü. Site sahibi SEO çalışmalarını devam ettirmek için bütçe ayıramayacağını belirtti. Sonrasında web sitesi maalesef düşüşe geçti. SEO devamlılık ve istikrar gerektirir!
Kredinotutr.com web sitesine çalışmalarımız kısa sürdü. Site sahibi SEO çalışmalarını devam ettirmek için bütçe ayıramayacağını belirtti. Sonrasında web sitesi maalesef düşüşe geçti. SEO devamlılık ve istikrar gerektirir! SEO Ajansı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın!

Anahtar Kelime Seçimi

Yukarıda da değindiğimiz gibi doğru anahtar kelimeyi bulmanız özellikle ana içerik için son derece önemlidir. Bilhassa asıl anahtar kelimeniz doğrudan doğruya hitap edeceğiniz kitleyi hedeflemelidir. Bu doğrultuda anahtar kelime seçiminde şu adımları takip etmenizin faydalı olacağına inanıyoruz:

 • Öncelikle çok sayıda anahtar kelime içeren bir listeyle işe başlamak oldukça faydalıdır. Oluşturduğunuz veritabanı üzerinden rakiplerinizin neler yaptığını analiz edebilirsiniz. Benzer bir biçimde kullanıcı arama niyetlerini anlamaya çalışarak sizin için en doğru anahtar kelimeyi bulabilirsiniz.
 • Bu noktada arama hacminin anahtar kelime seçiminde büyük önem taşıdığını hemen vurgulayalım. Arama hacmi sıfıra yakın olan bir anahtar kelime sitenize de aynı oranda ziyaretçi trafiği sağlayacaktır. Bu nedenle daha yüksek arama hacmine sahip kelimeleri seçmelisiniz.
 • Yine de arama hacminin anahtar kelime seçiminde tek faktör olmadığını da söylemek gerekir. Aksine Google Trendler’i takip ederek yakın zamanda yükselen arama terimlerini görebilirsiniz. Böylelikle henüz rakiplerinizin fark edemediği fırsatları değerlendirebileceğiniz anlamına gelir.
 • Ayrıca yalnızca Google’ın araçlarıyla yetinmemek de son derece önemlidir. Kullanıcıların arama niyetini anlamaya çalışmak için seçtiğiniz anahtar kelimelerin yer aldığı forum iletilerine, sözlüklere ya da sosyal medya platformlarına göz atabilirsiniz.
 • Son olarak bütçenizi de göz önüne alarak seçtiğiniz anahtar kelimeler üzerindeki rekabeti değerlendirin. Eğer bütçenizi aşması muhtemel bir rekabet söz konusuysa listenizdeki diğer alternatiflere yönelmeniz gerekebilir.

 

Analiz Araçlarından Yararlanın

Ahrefs ve Moz gibi araçlar, anahtar kelimeleri analiz etmek için son derece kullanışlıdır. Örneğin şöyle bir yol takip etmek oldukça etkili bir strateji geliştirmenize yardımcı olabilir:

 • Arama hacmi yüksek bir anahtar kelimeyi Ahrefs ve Moz’da arayın. Daha sonra belli metrikler üzerinden ne kadar kullanışlı olduğunu anlamaya çalışın.
 • Örneğin, arama hacmi yüksek olmasına rağmen düşük trafiğe sahip sitelerde yer alması iyi bir işarettir.
 • Aynı şekilde YouTube ya da sosyal medya ve sözlükler gibi platformlarda daha çok kullanılması da sizin için bir avantaj olabilir. Çünkü bu tür bir yoğunluk çoğu zaman talebin doyurucu bir şekilde karşılanmadığını gösterir.
 • Ancak tam aksine çok yüksek trafiğe sahip sitelerle rekabete girecek zorundaysanız başka bir seçeneğe yönelmek daha iyi fikirdir. Elbette bu türden dev siteler de yenilmez değildir. Ancak onlarla rekabet etmeniz için çok daha ciddi bir bütçeye ihtiyacınız vardır.
 • Kendi sıra bulucumuzu denediniz mi ? Google sıra bulucumuza göz atın!

 

İçerik Stratejinizi Belirleyin

Etkili bir strateji geliştirmek çoğu zaman SEO çalışmalarının en önemli bölümüdür. İçerikler söz konusu olduğunda ise öncelikle rakiplerinizi analiz etmek bu konuda size yol gösterebilir. Rakiplerinizin zayıf yanları siteniz için bir fırsata dönüşebilir. Bu doğrultuda cevaplamanız gereken temel sorular şunlardır:

 • İçeriklerinizde farklı medya unsurlarına yer vermeniz etkileşim oranını ne kadar katkı sağlar?
 • Kaç kelimelik bir içerik üretmelisiniz? Rakiplerinizin ürettiği içerikler ne kadar? Genel olarak hedef kitlenizin bu içeriğe ne kadar zaman ayıracağını düşünüyorsunuz?
 • İçeriğiniz okuyucu için sindirilebilir ve aynı zamanda doyurucu bir nitelikte mi? Bu anlamda en karmaşık konuları bile en basit şekilde ifade edebilmelisiniz.
 • Ve son olarak içeriğinizi nasıl diğer içeriklerden farklılaştırabileceğinizi kendinize sormalısınız. Örneğin internet dünyasında sıklıkla kullanılan bir yöntem bilgiyle beraber kendi deneyimlerinizi paylaşmaktır. Özellikle ilgi çekici bir deneyim çoğu zaman etkili olur.

Lokasyona Göre SEO Çalışması

Alt Yapısına Göre SEO Çalışması

Çoklu Dilli Siteler İçin SEO Çalışması

Size özel teklif oluşturmayı ve çalışmayı çok isteriz! Lütfen bize ulaşın ve sitenizi hak ettiği değeri verebilecek kaliteli bir ajansa şans verin!

SEO Yaptırmak İçin Yüksek Bütçe Gerekiyor Mu?

Bazı alanlarda rekabet düzeyi üst düzey olduğu için gerekebiliyor. Her alanda yüksek bütçe ile SEO yaptırmak zorunda değilsiniz. Amacımız ilk başta sizlere dönüşüm getirebilecek Long tail kelimelerde ön plana çıkartarak size satış kazandırmak olacaktır. Daha fazlası için SEO Fiyatları sayfamıza bakabilirsiniz.

SEO İçin Hangi Analiz Araçlarını Kullanıyorsunuz?

Analiz aracı olarak bir çok aracı kullanmaktayız. Bunlardan en popüler kullandıklarımız Ahrefs, Semrush ve Deepcrawl olarak söyleyebiliriz. Bu SEO araçlarını daha iyi analiz ve ön görü için kullanmaktayız.

3 Ay SEO Yaptırsam Yeterli Gelir Mi?

Bu sayfada tamamen gerçek soruları sorup cevaplamayı düşünüyoruz. O nedenle sizin yerinize düşünüp gerçek cevaplar ile dönüş yapmak istiyoruz. 3 Ay SEO Çalışması yaptırarak bir yerlere elbetteki gelebilirsiniz fakat SEO süreklilik gerektiren bir kavram. Bu nedenle Uzun vadeli(en az 1 yıl) olacak şekilde tavsiye etmekteyiz.

Buraya kadar okuyabildiyseniz tebrikler! Çünkü tek bir adım kaldı.. Sizi Olympos Dağına çıkartacak o adım için form doldurun ve sizinle iletişime geçelim!