SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

HADİ AMA bu sayfaya geldiniz ve SEO Nedir biliyorsunuz bunu biliyoruz. Ancak kafanız çok karışık ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini kestiremiyorsunuz. Satışlarımı nasıl yükseltirim diye kara kara düşünmeyin! Şu anda cironuzu 5x yapabilecek bir ajansın sayfasına bakıyorsunuz!

Yüksek Ciro Katkısı
Yaptığımız SEO çalışmalarının yüksek ciro katkısı oluyor.
Sabit Fiyat Politikası
Yıllık anlaşmalar ile birlikte sabit fiyat politikası ile cebinizi koruyoruz!
Tecrübeli Ekip
+15 Yıllık tecrübeli bir ekip ile sitenizi Olympos dağına çıkartıyoruz!

SEO içerikten başlıyor. Eğer içeriğiniz kaliteliyse yükselmek daha kolay oluyor. 2-3 TL’ye yazdırdığınız içeriklerinizi çöpe atın. Biz burada tamamen o alana uzman yazar tarafından yazılan içeriklerden bahsediyoruz.

Projelerimizi Profesyonel SEO Araçlarından takip ediyoruz( Ekran görüntüsü Ahrefs aracından alınmıştır)
Projelerimizi Profesyonel SEO Araçlarından takip ediyoruz( Ekran görüntüsü Ahrefs aracından alınmıştır)

SEO Nedir? GERÇEKTEN Nedir?

SEO artık herkesin bildiği ve tiktok videolarında bile popüler olmaya başlamış bir meslek. Cironuzu ve sitenizin trafiğini yükseltmek istiyorsunuz farkındayız! Bunu başarmak gerçekten çok zor. Gerçekten çok büyük çabalar istiyor. Bu kısımda biz sizi Olympos Dağına çıkartmayı zirveye oynamanızı istiyoruz!

Bu doğrultuda iyi bir SEO sayfası için üç anahtar unsur olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunları anahtar kelime, site yapısı ve metin yazarlığı olarak sıralayabiliriz. Anahtar kelime seçiminiz büyük oranda SEO stratejinizi belirleyecek temel faktör olacaktır. Çünkü anahtar kelimenin asıl fonksiyonu hitap edeceğiniz hedef kitleyi seçmenizi sağlamasıdır. Site yapısını ise daha çok güçlü bir altyapı olarak düşünebilirsiniz. İçeriklerinizi yayınlamaya başlamadan önce teknik SEO bakımından yeterli bir performansa sahip olduğundan emin olmalısınız. Metin yazarlığı ise tüm bu birikimlerle birlikte gelmesi gereken son dokunuştur. Yazımızın başında da söylediğimiz tüm diğer şeyleri yerine getirseniz bile yeterince kaliteli bir içerik ortaya çıkarmadan başarılı olma şansınız yoktur.

Kendi Ajansımıza da SEO Çalışması Yapıyoruz!

İzmit SEO ajansı Zeus Dijital (Görsel Ahrefs aracından alınmıştır)
İzmit SEO ajansı Zeus Dijital (Görsel Ahrefs aracından alınmıştır)

Çünkü biliyoruz ki önce kendi web sitemizi kaliteli bir hale getirmeliyiz ki müşterilerimiz sitemizi ve sıralamamızı görerek bize daha rahat güvensin. Örneğin burada direkt SEO kelimesine çalışmak yerine başta yerel bölgelerden başlayarak site otoritemizi yükseltiyoruz ve sayfa içi kaliteli link döngüsü kurguluyoruz. Bu sayede SEO gibi güçlü kelimelerde daha hızlı bir şekilde aksiyon alabileceğiz. Mobil SEO artık daha önemli. Mobil SEO sayfamıza göz atın!

SEO İçeriği Nasıl Oluşturulur?

Başarılı bir SEO içeriği için dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Bu nedenle internet dünyasındaki gelişmelere hakim olmanız son derece önemlidir. Elbette içerik aşamasına geçmeden önce sitenizin kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olmasını sağlamalısınız. Aynı şekilde sayfa yükleme hızı gibi teknik noktaları da ideal bir deneyim vadeder hale getirmelisiniz. Tüm bunlardan sonra ise SEO uyumlu içerikler üreterek kalıcı ve organik bir başarı elde edebilirsiniz. Özellikle ana içerik söz konusu olduğunda SEO açısından dikkat etmeniz gereken başlıkları şu şekilde sıralamak mümkündür:

SEO Süreklilik Gerektirir!

SEO Başarısı Örnek Veriler

Anahtar Kelime Seçimi

Yukarıda da değindiğimiz gibi doğru anahtar kelimeyi bulmanız özellikle ana içerik için son derece önemlidir. Bilhassa asıl anahtar kelimeniz doğrudan doğruya hitap edeceğiniz kitleyi hedeflemelidir. Bu doğrultuda anahtar kelime seçiminde şu adımları takip etmenizin faydalı olacağına inanıyoruz:

 • Öncelikle çok sayıda anahtar kelime içeren bir listeyle işe başlamak oldukça faydalıdır. Oluşturduğunuz veritabanı üzerinden rakiplerinizin neler yaptığını analiz edebilirsiniz. Benzer bir biçimde kullanıcı arama niyetlerini anlamaya çalışarak sizin için en doğru anahtar kelimeyi bulabilirsiniz.
 • Bu noktada arama hacminin anahtar kelime seçiminde büyük önem taşıdığını hemen vurgulayalım. Arama hacmi sıfıra yakın olan bir anahtar kelime sitenize de aynı oranda ziyaretçi trafiği sağlayacaktır. Bu nedenle daha yüksek arama hacmine sahip kelimeleri seçmelisiniz.
 • Yine de arama hacminin anahtar kelime seçiminde tek faktör olmadığını da söylemek gerekir. Aksine Google Trendler’i takip ederek yakın zamanda yükselen arama terimlerini görebilirsiniz. Böylelikle henüz rakiplerinizin fark edemediği fırsatları değerlendirebileceğiniz anlamına gelir.
 • Ayrıca yalnızca Google’ın araçlarıyla yetinmemek de son derece önemlidir. Kullanıcıların arama niyetini anlamaya çalışmak için seçtiğiniz anahtar kelimelerin yer aldığı forum iletilerine, sözlüklere ya da sosyal medya platformlarına göz atabilirsiniz.
 • Son olarak bütçenizi de göz önüne alarak seçtiğiniz anahtar kelimeler üzerindeki rekabeti değerlendirin. Eğer bütçenizi aşması muhtemel bir rekabet söz konusuysa listenizdeki diğer alternatiflere yönelmeniz gerekebilir.

Analiz Araçlarından Yararlanın

Ahrefs ve Moz gibi araçlar, anahtar kelimeleri analiz etmek için son derece kullanışlıdır. Örneğin şöyle bir yol takip etmek oldukça etkili bir strateji geliştirmenize yardımcı olabilir:

 • Arama hacmi yüksek bir anahtar kelimeyi Ahrefs ve Moz’da arayın. Daha sonra belli metrikler üzerinden ne kadar kullanışlı olduğunu anlamaya çalışın.
 • Örneğin, arama hacmi yüksek olmasına rağmen düşük trafiğe sahip sitelerde yer alması iyi bir işarettir.
 • Aynı şekilde YouTube ya da sosyal medya ve sözlükler gibi platformlarda daha çok kullanılması da sizin için bir avantaj olabilir. Çünkü bu tür bir yoğunluk çoğu zaman talebin doyurucu bir şekilde karşılanmadığını gösterir.
 • Ancak tam aksine çok yüksek trafiğe sahip sitelerle rekabete girecek zorundaysanız başka bir seçeneğe yönelmek daha iyi fikirdir. Elbette bu türden dev siteler de yenilmez değildir. Ancak onlarla rekabet etmeniz için çok daha ciddi bir bütçeye ihtiyacınız vardır.
 • Kendi sıra bulucumuzu denediniz mi ? Google sıra bulucumuza göz atın!

İçerik Stratejinizi Belirleyin

Etkili bir strateji geliştirmek çoğu zaman SEO çalışmalarının en önemli bölümüdür. İçerikler söz konusu olduğunda ise öncelikle rakiplerinizi analiz etmek bu konuda size yol gösterebilir. Rakiplerinizin zayıf yanları siteniz için bir fırsata dönüşebilir. Bu doğrultuda cevaplamanız gereken temel sorular şunlardır:

 • İçeriklerinizde farklı medya unsurlarına yer vermeniz etkileşim oranını ne kadar katkı sağlar?
 • Kaç kelimelik bir içerik üretmelisiniz? Rakiplerinizin ürettiği içerikler ne kadar? Genel olarak hedef kitlenizin bu içeriğe ne kadar zaman ayıracağını düşünüyorsunuz?
 • İçeriğiniz okuyucu için sindirilebilir ve aynı zamanda doyurucu bir nitelikte mi? Bu anlamda en karmaşık konuları bile en basit şekilde ifade edebilmelisiniz.
 • Ve son olarak içeriğinizi nasıl diğer içeriklerden farklılaştırabileceğinizi kendinize sormalısınız. Örneğin internet dünyasında sıklıkla kullanılan bir yöntem bilgiyle beraber kendi deneyimlerinizi paylaşmaktır. Özellikle ilgi çekici bir deneyim çoğu zaman etkili olur.

Lokasyona Göre SEO Çalışması

Alt Yapısına Göre SEO Çalışması

Çoklu Dilli Siteler İçin SEO Çalışması

Size özel teklif oluşturmayı ve çalışmayı çok isteriz! Lütfen bize ulaşın ve sitenizi hak ettiği değeri verebilecek kaliteli bir ajansa şans verin!

Bize Güvenen Bazı Markalar

BigCat
Hiwell
Surgerytr
Avansas
Emre Bakırcıoğlu
Baskisepette

Başarı Hikayelerimiz

Yükselişi Planlayalım!

  WhatsApp Hattı
  1