Shopify SEO, Shopify online mağaza sahipleri için çok kapsamlı ve rekabetçi piyasadda çok önemlidir. Shopify, online satış ve e-ticaret imkanları sağlayan bir web sitesidir. Eğer dijital ortamlarda ürün satmaya yeni başlamış bir girişimciyseniz Shopify’da bir işletmeci hesabı açarak işe başlayabilirsiniz. Bununla beraber Shopify bünyesinde yer alacak online mağazanızı iyileştirmek için yapacağınız bir takım şeyler bulunmaktadır.

Online satış piyasasına yeni giriş yaptıysanız, mağazanızın ziyaretçi trafiğini arttırmak ve müşteri kitlenizi genişletmek için neler yapmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Markanızın kimliğine kalite kazandırmak ve prestijinizi artırmak ve buna ek olarak çeşitli web sitelerinden markanıza referans sağlamak sizler için zaman alabilir. Bu bağlamda online mağazanızdan elde edeceğiniz verimi arttırabilmek için uzun vadeli planlar yapmanız gerekir. Bunu olabilecek en kısa sürede başarabilmenin yolu ise Shopify satıcı mağazanızın web sitesi için arama motoru optimizasyonu yapmanızdır. Sizler için sunduğumuz Shopify SEO hizmeti ile yapılan şey de tam olarak budur.

Shopify SEO, çevrimiçi mağazalarınızdan maksimum verimi elde etmenizi sağlar. Arama motorlarındaki sıralamanızı yukarı taşır ve böylece web sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısı artar. Organik trafik elde etmek ve satışları artırmak için uygulanması gereken mühim optimize işlemleridir. Shopify online mağazada uygulanan SEO çalışmasından sonra doğal olarak markanızın bilinirliği ve müşteri kitlenizde artış göreceksiniz. Shopify Destek

 

Shopify SEO Nedir?

SEO, bir web sitesinin arama motoru sonuçlarında daha iyi bir sıralamaya gelebilmesi için yapılan optimizasyon çalışmalarının bütünüdür. Shopify SEO ise online mağazanızın web siteni arama motorlarında daha iyi sıralama elde edebilmesi için uygulanan mağaza içi ve dışı SEO hizmetlerdir. Böylece sitenizin arama sonuçlarında görünme şansını en üst düzeye çıkarmış olacaksınız. SEO hizmetleri bunu sağlayabilmek için yaptıkları uygulamalar şunlardır:

 • Shopify mağazanızın web sitelerini yönetecek araçları etkili şekilde kullanır.
 • Shopify mağaza içeriklerinize en uygun anahtar kelimeleri belirler.
 • Mağaza sektörünü ve içerisinde bulunduğu piyasa hakında analizler ve çıkarımlar yapar.
 • Shopify mağaza etkileşimlerinizin analizlerini yapar ve onları en iyi şekilde yönetir.
 • Web sitelerinin altyapılarını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapar.
 • Shopify SEO performansını arttırabilecek hız optimizasyonlarını gerçekleştirir.
 • Arama motorlarının algoritmalarına uygun düzenlemeler yapar.

 

SEO kapsamında olan tüm on page SEO ve off page SEO içerikleri Shopify SEO bünyesinde de yer almaktadır. SEO hizmeti veren firmamız bu işlemleri gerçekleştirebilmek için alanında uzman bir ekibe sahiptir. Siz de bu uzman ekibimizin sizlere sağlayacağı ayrıcalıklardan faydalanmak ve üstün kalitedeki SEO hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız bizlerle aşağıdaki form ekranından ya da iletişim sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

"<yoastmark

 

Shopify İçin SEO Neden Bu Kadar Önemli?

Shopify ve benzeri çevrimiçi mağaza siteleri için SEO diğer web sitelerinde olduğundan daha önemlidir. Çünkü bu web siteleri doğrudan para kazanmaya yöneliktir ve ürün satmanın bir yoludur. Ürünlerini satarak dijital piyasada yer edinmek isteyen kişiler  için web sitelerinden elde ettikleri başarı kritik önem taşımaktadır. Bunun sebebi ise işlerinin neredeyse tamamının web siteleri üzerinden gerçekleşmesidir. Dolayısıyla SEO da Shopify mağazasına sahip kişiler için önemlidir. Neden bu kadar önemli olduğunu kanıtlayacak bazı şeyler şunlardır:

 • Organik Müşteri Trafiği Sağlar: Çevrimiçi mağazalar toplam ziyaretçi trafiğinin % 35’ini arama motoru sonuç sayfalarından elde etmektedir. Oldukça yüksek olan bu oran SEO hizmetleri aracılığı ile iyi değerlendirildiğinde avantaja dönüşebilir. Böylece organik bir müşteri trafiği oluşmuş olur.
 • Minimum Masraf İle Maksimum Verim Elde Edilir: Shopify SEO hizmetlerinden yararlanmak reklam ya da işbirliği ücretlerinden çok daha uygundur. Üstelik mağazanıza bunlardan çok daha fazla katkı sağlar. En basit tabiriyle kar marjınızı yükseltecek bir uygulamadır.
 • Arama Sonuçlarında İlk 3’e Girebilirsiniz: Araştırmalar sonucunda elde edilen sonuçlara göre kullanıcılar arama motorlarını kullanırken sıralamada yalnızca ilk üçte olan sayfalara tıklarlar. Bu sayfalar arasında yer almak ziyaretçi trafiğinizi çok büyük ölçüde etkiler.

 

Yukarıdaki ayrıcalıklara sahip olmanız Shopify’da yer alan çevrimiçi mağazanızın sürdürülebilir bir başarı elde etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle de Shopify SEO hizmetleri oldukça önemlidir. Siz de bu hizmetlerden yararlanmak ve kar miktarınızı arttırmak istiyorsanız firmamızın sağladığı hizmetlerden en uygun fiyata yararlanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için SEO ajansımız ile iletişime geçin. Aynı zamanda kurumunuz için daha kapsamlı bir çalışma için Kurumsal SEO hizmetimizden de sayfalanabileceğinizi unutayınız.

 

Shopify için SEO Hizmetleri Size Ne Kazandırır?

Firmamızın sizlere sunduğu Shopify SEO hizmeti, kullanıma hazır birçok SEO dostu özellikle birlikte gelir. Ancak çevrimiçi mağazalarınızı arama motorlarındaki sıralamalarda daha fazla yukarı çıkmak için yapabileceğimiz şeyler standart SEO hizmetlerinden çok daha fazladır. Çünkü bu durumda söz konusu hizmetler içerisinde çok sayıda ve farklı çeşitte ürünün yer aldığı bir web sitesi için gerçekleştiriliyor. Böyle olunca da size en verimli sonuçları elde ettirebilmek için sitenizin içeriğine sizin için önemli olan bir takım anahtar kelimeleri serpiştirmekten çok daha fazlası gerekiyor. Firmamızın Shopify mağazanıza maksimum başarıyı elde ettirebilmek için uyguladığı 7 temel işlemden bahsedeceğiz. Bu işlemler sırasıyla şunlardır:

 1. Shopify site yapınızı arama motorları için en uygun hale getiririz.
 2. Ziyaretçilerinizin web sitenizde gerçekleştireceği deneyimi iyileştiririz.
 3. Satmaya çalıştığınız ürünler için en doğru anahtar kelimeleri seçeriz.
 4. Shopify çevrimiçi mağazanızın web sitesinde yer alan bütün ürünlerin sitenizle olan optimizasyonunu gerçekleştiririz.
 5. Mağazanızın ziyaretçi trafiğini arttıracak bağlantılara sahip olmanızı sağlarız.
 6. İçeriklerinizin en doğru şekilde pazarlanmasını sağlayacak işlemleri gerçekleştiririz.
 7. Arama motoru optimizasyonunuzu gerçekleştirirken en etkili uygulamaları ve araçları kullanırız.

 

Siz de Shopify SEO hizmetimizden kazandıracağı bu avantajlara sahip olmak ve çevrimiçi mağazalarınızı başarıya ulaştırmak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ve üstün kalite hizmetimiz ile sizlere en başarılı sonuçu yaşatmak için çalışmaktayız. Firmamızın sağladığı bütün hizmetler bütçe dostudur. Siz de bizimle çalışmak ya da hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Shopify SEO Sıkça Sorulan Sorular
Shopify SEO Sıkça Sorulan Sorular

 

Shopify SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Firmamızın kurumsal ve profesyonel Shopify SEO hizmeti alacak müşterilerimiz tarafından en çok merak edilen ve sormak istedikleri soruları sizler için derledik. SEO Hizmeti almadan önce sıkça sorulan soruları inceleyebilirsiniz.

 

1. Shopify SEO çalışmaları ne kadar sürede etkisini gösterir?

SEO çalışmalarının etkisi tamamen anahtar kelime rekabeti ve sitenin mevcut otoritesi ile doğru orantılıdır. Doğru bir SEO stratejisi ile birlikte yapılan çalışmalar sonucunda 2. ayla beraber hedef kelimelerde yükselme ve hitlerde artış gözlemlenebilir. Ancak tam anlamıyla gözle görülür ve kalıcı bir etki için daha uzun vadeli bir başarı için detaylı analizler sonucu oluşturulan SEO planlaması ile mümkündür. Eksiksiz bir şekilde uygulandığı takdirde ilk 3 aylık periyotta mağaza toplanır ve takip eden süreçte ise belirgin bir organik görünürlük elde edilebilir.

2. Shopify SEO hizmeti boyunca firmanızdan düzenli rapor alacak mıyım?

Zeus Dijital ailesi olarak, Shopify SEO hizmetinin ilk adımı olan mevcut durum analizinden sürecinden son adımına kadar geçen  tüm zaman aralığında yapılan işlemler düzenli olarak raporlanmaktadır. Aynı zamanda alınan aksiyonları, sonuçlarını, grafikleri, hedefleri de düzenli olarak aylık sunumlar halinde müşteri ile paylaşmaktayız.

3. Shopify SEO hizmetinin fiyatını nasıl belirliyorsunuz?

Shopify SEO hizmetinin fiyatlandırmasını yaparken; web sitesinin mevcut durumunu, sitenin altyapısını, ilgili sektör dinamiklerini, rakiplerin SEO stratejilerini ve markanın beklentilerini dikkate alıyoruz. Böylelikle birçok açıdan inceleyerek elde edilen değerlendirmeler ile birlikte SEO hizmetimizin fiyatlarını oluşturuyoruz.

 

 

WhatsApp Hattı
1