Shopify kullanıcıları için çok kapsamlı online satış ve e-ticaret imkanları sağlayan bir web sitesidir. Eğer dijital ortamlarda ürün satmaya yeni başlamış bir girişimci iseniz Shopify’da bir işletmeci hesabı açarak işe başlayabilirsiniz. Bununla beraber Shopify bünyesinde yer alacak online mağazanızı iyileştirmek için yapacağınız bir takım şeyler bulunmaktadır.

Online satış piyasasına yeni giriş yaptıysanız, mağazanızın ziyaretçi trafiğini arttırmak ve müşteri kitlenizi genişletmek için neler yapmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Markanızın kimliğine kalite kazandırmak ve prestijinizi artırmak ve buna ek olarak çeşitli web sitelerinden markanıza referans sağlamak sizler için zaman alabilir. Bu bağlamda online mağazanızdan elde edeceğiniz verimi arttırabilmek için uzun vadeli planlar yapmanız gerekir. Bunu olabilecek en kısa sürede başarabilmenin yolu ise Shopify mağazanızın web sitesi için arama motoru optimizasyonu yapmanızdır. Shopify SEO hizmetleri ile yapılan şey de tam olarak budur.

Shopify SEO hizmetleri çevrimiçi mağazalarınızdan maksimum verimi elde etmenizi sağlar. Arama motorlarındaki sıralamanızı yukarı taşır ve böylece web sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısı artar. Doğal olarak markanızın bilinirliği artar ve müşteri kitleniz de genişlemiş olur.

Shopify İçin SEO Nedir?

SEO hizmetleri aracılığıyla web sitenizin arama motorlarına optimize olmasını sağlarsınız. Böylece sitenizin arama sonuçlarında görünme şansını en üst düzeye çıkarmış olursunuz. SEO hizmetleri bunu sağlayabilmek için şunları yapar:

 • Web sitelerini yönetecek araçları etkili şekilde kullanır.
 • İçeriklerinize en uygun anahtar kelimeleri belirler.
 • İçerisinde bulunduğunuz piyasa hakında analizler ve değerlendirmeler yapar.
 • Etkileşimlerinizin analizlerini yapar ve onları en iyi şekilde yönetir.
 • Web sitelerinin altyapılarını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapar.
 • Arama motorlarının algoritmalarına uygun düzenlemeler yapar.

SEO kapsamında olan bütün bu içerikler Shopify bünyesinde yer alan sayfanız için de geçerlidir. Shopify SEO hizmetleri veren firmamız bu işlemleri gerçekleştirebilmek için alanında uzman bir ekibe sahiptir. Siz de bu uzman ekibimizin sizlere sağlayacağı ayrıcalıklardan faydalanmak ve üstün kalitedeki SEO hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Shopify İçin SEO Neden Bu Kadar Önemli?

Shopify ve benzeri çevrimiçi mağaza siteleri için SEO diğer web sitelerinde olduğundan daha önemlidir. Çünkü bu web siteleri doğrudan para kazanmaya yöneliktir ve ürün satmanın bir yoludur. Ürünlerini satarak dijital piyasada yer edinmek isteyen kişiler  için web sitelerinden elde ettikleri başarı kritik önem taşımaktadır. Bunun sebebi ise işlerinin neredeyse tamamının web siteleri üzerinden gerçekleşmesidir. Dolayısıyla SEO da Shopify mağazasına sahip kişiler için önemlidir. Neden bu kadar önemli olduğunu kanıtlayacak bazı şeyler şunlardır:

 • Organik Müşteri Trafiği Sağlar: Çevrimiçi mağazalar toplam ziyaretçi trafiğinin % 35’ini arama motoru sonuç sayfalarından elde etmektedir. Oldukça yüksek olan bu oran SEO hizmetleri aracılığı ile iyi değerlendirildiğinde avantaja dönüşebilir. Böylece organik bir müşteri trafiği oluşmuş olur.
 • Minimum Masraf İle Maksimum Verim Elde Edilir: Shopify SEO hizmetlerinden yararlanmak reklam ya da işbirliği ücretlerinden çok daha uygundur. Üstelik mağazanıza bunlardan çok daha fazla katkı sağlar. En basit tabiriyle kar marjınızı yükseltecek bir uygulamadır.
 • Arama Sonuçlarında İlk 3’e Girebilirsiniz: Araştırmalar sonucunda elde edilen sonuçlara göre kullanıcılar arama motorlarını kullanırken sıralamada yalnızca ilk üçte olan sayfalara tıklarlar. Bu sayfalar arasında yer almak ziyaretçi trafiğinizi çok büyük ölçüde etkiler.

Yukarıdaki ayrıcalıklara sahip olmanız Shopify’da yer alan çevrimiçi mağazanızın sürdürülebilir bir başarı elde etmesini sağlayacaktır. Bu nedenle de Shopify SEO hizmetleri oldukça önemlidir. Siz de bu hizmetlerden yararlanmak ve kar miktarınızı arttırmak istiyorsanız firmamızın sağladığı hizmetlerden en uygun fiyata yararlanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçin.

Shopify için SEO Hizmetleri Size Ne Kazandırır?

Firmamızın sizlere sunduğu Shopify SEO hizmetleri kullanıma hazır birçok SEO dostu özellikle birlikte gelir. Ancak çevirimiçi mağazalarınızı arama motorlarındaki sıralamalarda daha fazla yukarı çıkmak için yapabileceğimiz şeyler standart SEO hizmetlerinden çok daha fazla. Çünkü bu durumda söz konusu hizmetler içerisinde çok sayıda ve farklı çeşitte ürünün yer aldığı bir web sitesi için gerçekleştiriliyor. Böyle olunca da size en verimli sonuçları elde ettirebilmek için sitenizin içeriğine sizin için önemli olan bir takım anahtar kelimeleri serpiştirmekten çok daha fazlası gerekiyor. Yazımızın bu kısmında firmamızın Shopify mağazanıza maksimum başarıyı elde ettirebilmek için uyguladığı 7 temel işlemden bahsedeceğiz. Bu işlemler sırasıyla şunlardır:

 1. Shopify site yapınızı arama motorları için en uygun hale getiririz.
 2. Ziyaretçilerinizin web sitenizde gerçekleştireceği deneyimi iyileştiririz.
 3. Satmaya çalıştığınız ürünler için en doğru anahtar kelimeleri seçeriz.
 4. Shopify çevrimiçi mağazanızın web sitesinde yer alan bütün ürünlerin sitenizle olan optimizasyonunu gerçekleştiririz.
 5. Mağazanızın ziyaretçi trafiğini arttıracak bağlantılara sahip olmanızı sağlarız.
 6. İçeriklerinizin en doğru şekilde pazarlanmasını sağlayacak işlemleri gerçekleştiririz.
 7. Arama motoru optimizasyonunuzu gerçekleştirirken en etkili uygulamaları ve araçları kullanırız.

Siz de Shopify SEO hizmetlerimizin kazandıracağı bu avantajlara sahip olmak ve çevrimiçi mağazalarınızı başarıya ulaştırmak istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Alanında uzman kadromuz ve üstün kalite hizmet prensiplerimiz ile sizlere en ideal sonuçları elde ettirebilmek için çalışıyoruz. Firmamızın sağladığı bütün hizmetler bütçe dostudur. Siz de bizimle çalışmak ya da hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız bizlerle iletişime geçebilirsiniz.