WordPress SEO

WordPress SEO, WordPress tabanlı sitelerin arama motoru performanslarını arttırmak için yapılan çalışmaların tümünü kapsar. WordPress tabanlı siteler çok çeşitli geliştirilebilir SEO ayarlarına sahiptir. SEO uyumlu içeriklere sitenizde yer veren arama motorlarında, hedeflediğiniz şekilde üst sıralarda yer almanızı sağlar.

EVEET! Buraya kadar okuduysanız bir WordPress alt yapısında siteniz olduğunu düşünüyoruz. Peki bu site için neler yapabiliriz? Gerçek kelime hedeflemeleri ile birlikte trafiğinizi %300 yükseltebileceğimizi biliyor muydunuz? Evet dalga geçmiyoruz! %300 Trafik artışından bahsediyorum sizlere! Bunu birlikte başarabiliriz.. WordPress üzerinde büyük bir geçmişimiz ve tecrübemiz var.

Wordpress siteler için özel seo çalışması örneği (Görsel Ahrefs aracından alınmıştır)
WordPress siteler için özel seo çalışması örneği (Görsel Ahrefs aracından alınmıştır)

WordPress, SEO optimizasyonu söz konusu olduğunda, yapılabilecekleriniz çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Zeus Dijital’den WordPress SEO için her türlü profesyonel desteği uzman ekibimizden talep edebilirsiniz. SEO alanında kendini kanıtlamış ekibimiz, WordPress siteniz için gerekli tüm SEO çalışmaları yapmaktadır. Ayrıca içerik üretici ekibimiz tarafından da siteniz için en uygun SEO uyumlu içerikler oluşturulmaktadır. İletişim bölümünden bizimle iletişime geçerek, WordPress SEO optimizasyonu için sağladığımız hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Neden WordPress Tabanlı Siteler Kullanmalısınız?

 1. Kullanımı basit ve güncellemeniz kolaydır. Herhangi bir programcılık bilgisine sahip olmadan hayalinizdeki tasarımı kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.
 2. SEO dostudur. Bünyesinde SEO optimizasyonu için eklentiler ve çok sayıda ayar barındırır. Bu sayede çok ekstra bir çaba sarf etmeden arama motorlarında hedeflediğiniz sıralara ulaşabilirsiniz.
 3. Birçok kişiselleştirme seçeneğine sahiptir.
 4. Gelecekteki uygulamalarınız için şimdiden hazırdır.
 5. Açık kaynak yapısında çalışır. Bu sayede WordPress kendini sürekli yeniler ve geliştirir.

Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Aklınıza gelen ilk sorunun, “Niye sizinle çalışmalıyım?” olduğunu duyar gibiyiz. WordPress siteniz için en doğru SEO danışmanlığını talep etmek, hiç kuşkusuz ki sitenizin geleceği için çok faydalı bir yatırım olacak. WordPress SEO alanında uzman ekibimizin tecrübesini ve müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Elbette bir hizmet seçiminde bulunurken, göz önünde bulundurulan faktörler arasında, kaçınılmaz olarak maliyet hesapları da yer alıyor. Ancak, sunulan hizmetin kalitesini de aklınızda tutmanızı rica ediyoruz. Ödediğiniz paranın karşılığını almak, sitenize yaptığınız yatırımın değerinin çok daha fazla artmasına yol açacaktır.

WordPress SEO Optimizasyonu Nasıl Sağlanır?

Söz konusu, WordPress SEO optimizasyonu olduğunda, atmamız gereken birçok adım var. Gelin şimdi, WordPress tabanlı sitenizi hangi hizmetlerin beklediğine bir göz atalım.

SEO Uyumlu Bir Tema Kullanın

WordPress açık kaynak yapısında çalıştığı için bünyesinde ücretli ya da ücretsiz çok fazla sayıda tema (template) bulundurur. Bu temalar, iyi görünümlere sahip olsalar da tam olarak ihtiyaçlarınıza cevap veremeyebilirler. SEO Uyumlu, hızlı çalışan bir tema tercih etmelisiniz. Ayrıca kullandığınız temanın farklı cihazlarda nasıl göründüğüne de dikkat etmelisiniz.

Bir WordPress SEO Eklentisi Edinin

 • WordPress’in resmi kütüphanesinde, birçok SEO eklentisi ücretsiz olarak sunulmaktadır.
 • Kullandığınız bir SEO eklentisi sayesinde, web sitenizdeki her sayfa veya makale için başlık ve açıklama etiketlerini özelleştirebilirsiniz.
 • En çok tercih edilen eklenti Yoast SEO’dur.

HTTPS’yi Kullanın

 • Tarayıcıda adres çubuğunun yanındaki yeşil asma kilidi biliyor musunuz? Bu sembol, siteye olan bağlantının güvenli olup olmadığını anlamamızı sağlar.
 • Google, bir SEO faktörü olarak HTTPS protokolünün kullanımını talep eder. Bu nedenle, WordPress sitenizin çalışır durumda bir SSL sertifikasına sahip olduğundan emin olun.
 • Neyse ki, neredeyse tüm hosting hizmetleri, web sitesiniz için bir HTTPS sertifikasını ücretsiz olarak etkinleştirmenize izin verir. Henüz yapmadıysanız, hosting yönetim panelinize bakın veya doğrudan teknik desteğe başvurun.

Bir Google Arama Konsolu hesabı oluşturun

 • Bir önceki önerimizle bağlantılı olarak, Google Search Console’da bir hesaba sahip olmak aynı zamanda Google’a bir site haritası göndermenizi sağlar. Aynı zamanda web sitenizin arama motoru sonuçları arasındaki performansının izlenmesine de hizmet eder.
 • Bu güçlü araç size Google’da dizine eklenen tüm sayfaları görüntüleme olanağı verir. Bazı sayfalarınızda sorun olduğunda sizi uyarır. Sonucunuzun göründüğü arama anahtarlarını, konumu, toplam gösterim sayısını ve çok daha fazlası hakkında sizlere istatistik sağlar.
 • WordPress sitenizin arama sonuçlarındaki SEO performansını artırmak istiyorsanız, Google Arama Konsolunda bir hesabınızın olması gereklidir.

Bir Site Haritası Oluşturun Ve Google’a Gönderin

 • Site Haritası, içinde WordPress sitenizin tüm bağlantılarını toplayan XML tipi bir dosyadır. Bir tanesine sahip olmak ve onu Google’a (hatta diğer arama motorlarına) göndermek, ikincisinin taranacak ve dizine eklenecek tüm bağlantılarımızın bir listesine sahip olmasını sağlayacaktır.
 • Bir sitemap.xml oluşturmak için ilk öneride bahsettiğimiz gibi bir SEO eklentisine sahip olmak yeterlidir. (Yoast SEO, Rank Math, gibi)  Çünkü bu eklentiler ayarları arasında otomatik olarak bir site haritası oluşturmaya izin verir.

Bozuk Bağlantılarınızı Düzeltin

 • Bozuk bir bağlantı, var olmayan bir sayfaya yönlendiren bir bağlantıdır, bu nedenle sitenizin sayfalarında kırık bağlantı olmamasına çok dikkat edin.
 • Birkaç yıl önce oluşturulan makalelerinizde dış kaynaklara bağlantılar olabilir. Zaman içinde bu bağlantılardan bazıları ise artık mevcut olmayabilir. Bu tür bağlantıları WordPress sitenizde düzenlerken veya kaldırırken çok dikkatli olmanız gerekir.
 • WordPress sitenizde bozuk bağlantı olup olmadığını otomatik olarak kontrol etmek için, ücretsiz Broken Link Checker eklentisini kullanabilirsiniz.

Bağlantı Adresi Yapısını Ayarlayın

 • Varsayılan olarak, WordPress bağlantı adreslerini “basit” bir şekilde oluşturma eğilimindedir. Örneğin blog.com/?p=5687 şeklinde bir bağlantı kullanıcılar açısından hoş karşılanmaz. Bağlantı adresinin içinde p=2658 şeklinde ifadelerin değil, anahtar kelimelerin yer alması WordPress SEO optimizasyonu  için çok faydalıdır.
 • Kalıcı bağlantı yapısını değiştirmek için, WordPress’inizin kontrol paneline girip “Ayarlar-> Kalıcı Bağlantılar” bölümüne gidin ve kendinize en uygun bağlantı türünü seçin.

Sitenizin, WordPress SEO ayarlamalarını tamamlamak için uzman ekibimizden yardım almak isterseniz, bu sayfada yer alan formu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede size geri dönüş sağlayacağız.

Kurumsal SEO Danışmanlığı +15 Yıllık Deneyim 25+ Sektör Deneyimi

SEO Danışmanlığı

Benzersiz bir SEO Deneyimi için son adım!

  1000$'dan başlayan fiyatlar!
  Olympos dağına tırmanmak isteyenlere özel!

  Bol Trafikli & Dönüşüm Odaklı SEO Hizmeti

  Ne yani yoksa siz hala trafik ve dönüşüm sıkıntısı mı çekiyorsunuz?

  WhatsApp Hattı
  1