Bir internet sitesinin başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında görünürlük kazanmasını sağlamak için yapılan çalışmalara SEO denir. Dilimize arama motoru optimizasyonu şeklinde aktarabileceğimiz SEO, sitenizin Google istediği kriterlere uygun olması esasına dayanır. Bu doğrultuda İzmir SEO kapsamında sizlere profesyonel bir hizmet sunduğumuzun altını çizmek isteriz. Sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

İzmir SEO Ajansı

Google hayatımızdaki önemi arttıkça SEO’ya verilen önemin de arttığını söylemek mümkündür. Özellikle 2010’lu yıllardan itibaren akıllı cihazların hayatımıza girmesiyle internet kullanımında ciddi bir artış meydana gelmiştir. Artık insanların büyük çoğunluğu alışveriş, gündelik yaşam, bilgi edinme ve paylaşma gibi pek çok aktiviteyi dijital dünyayla entegre bir biçimde gerçekleştirmektedir. Bu da SEO çalışmalarının işletmeler düzeyinde ele alınmasını beraberinde getirmiştir.

Öncesinde mutlaka bu sayfalara göz atın;

 

Zaten yükseliş trendinde olan dijital pazarlama ve SEO’nun pandemi süreciyle birlikte daha önem kazandığını vurgulamak gerekir. Pandemi koşulları, büyük ya da küçük pek çok girişimciyi dijital dünyanın sağladığı olanakları fark etmeye zorlamıştır. Ancak bu noktada artan talebi karşılamak üzere yeterli birikime sahip olmayan pek çok SEO danışmanının da sektörde yer bulmaya başladığını gözlemlemek mümkündür. Bu anlamda İzmir SEO ajansı olarak sizlere standartların üstünde bir deneyim vadettiğimizi vurgulamak isteriz.

 

İzmir Lokasyonlu Firmalar İçin SEO Neden Önemli?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi dijital dünyada görünürlüğünüzü artırmak günümüzde geleneksel pazarlama stratejilerine kıyasla çok daha etkilidir. Bu bakımdan SEO çalışmalarının işletmelere önemli katkılar sağladığını söylemek mümkündür. Bu doğrultuda SEO hizmetlerimizden yararlanarak elde edeceğiniz avantajlardan bazıları şunlardır:

  • Öncelikle gerek mevcut müşterilerinizin gerekse de hedef kitlenizin büyük çoğunluğu dijital dünyada yer almaktadır. Dolayısıyla internette görünürlüğünüzü artırmak size müşterilerinizle doğrudan bir etkileşim imkanı sağlamaktadır.
  • Ayrıca internetin geleneksel yöntemlere kıyasla çok daha geniş kitlelere hitap ettiğini vurgulamak gerekir. Eğer iş hacminizi ve müşteri potansiyelinizi artırmak istiyorsanız internet bunun için idealdir.
  • Bunun yanı sıra maliyet açısından da dijital pazarlamacılığın birçok avantaj barındırdığını söylemek mümkündür. Konvansiyonel stratejilere kıyasla SEO çok daha düşük bütçeyle etkili uygulamalar gerçekleştirmenize olanak tanır.
  • SEO sayesinde ürün ya da hizmetleriniz hakkında hedef kitlenizin daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. Eğer gerçekten sunduğunuz hizmetlere güveniyorsanız bu fırsat rakiplerinizin bir adım önüne geçmenizi sağlayacaktır.
  • Dijital dünyada görünürlüğünüzü artırmak potansiyel müşterilerinizin markanıza güvenmesini yardımcı olur. Araştırmalara göre kullanıcılar, Google’da üst sıralarda gördükleri markalara daha fazla güven duymaktadır. Böylelikle markanıza sadık bir müşteri kitlesine sahip olabilirsiniz.
  • Son olarak SEO, ölçülebilirliği son derece yüksek bir alandır. Bu sayede hedef kitle analizinden, stok ve ürün takibine kadar pek çok metriği kusursuza yakın bir biçimde analiz edebilirsiniz. Bu anlamda SEO, firmanızın işleyişini yönetmeniz için size son derece sağlıklı bir veri akışı sağlar.

 

İzmir SEO Ajansı Lokasyon Bazlı SEO

Bu anlamda vurgulanması gereken bir diğer nokta da şudur. Sitenizdeki içeriklerin kalitesi dijital dünyadaki varlığınızı güçlendirmek için olmazsa olmazlardan biridir. Ancak içerik kalitesinden ne anladığınız son derece önemlidir. SEO açısından kaliteli bir içerik arama motorlarının dilinden konuşan bir içeriktir. Buna paralel olarak sitenizin yapısından metnin kurgusuna kadar her şey Google algoritmalarına uygun olmalıdır. Elbette bu, kullanıcılarınıza sunacağınız deneyim ve bilgiyi göz ardı etmek değildir. Sitenizi SEO için ideal bir hale getirmek aynı zamanda maksimize edilmiş bir kullanıcı deneyimine ulaşmak demektir.

 

Lokasyon Bazlı İzmir SEO
Lokasyon Bazlı İzmir SEO

 

Güvenilir İzmir SEO Ajansı

SEO stratejileri söz konusu olduğunda başarılı olmak, sitenizin artı ve eksilerini iyi analiz etmekten geçer. Bu anlamda ilk olarak potansiyel müşterilerinizin neye ihtiyaç duyduğunu doğru bir biçimde tespit etmeniz gerekir. Nitekim genele hitap eden SEO çalışmalarının yanı sıra lokal SEO’nun da bu noktada önemli olduğunu belirtelim. Dolayısıyla örneğin İzmir SEO kapsamında şehre yönelik trendleri değerlendirmek rakiplerinizin önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

 

Diğer lokasyonlara göz atın;

Öte yandan İzmir gibi dinamik bir şehir söz konusu olduğunda internet dünyasının sizlere pek çok fırsat sunduğundan emin olabilirsiniz. Öyle ki bu fırsatlar çoğu zaman fiziksel dünyadaki olanaklardan çok daha fazladır. Eğer fiziksel bir mağazanız varsa Google’ın konumunuzu bilmesini sağlamak, yakın konumlardaki insanların ilgisini çekmenizi sağlayabilir. Bu anlamda potansiyel müşterilerinize ulaşmak için internet sitenizi ve Google’ı kullanabilirsiniz.

 

İzmir SEO Uzmanı & İzmir SEO Danışmanı

Ayrıca lokal bir SEO çalışmasının geniş kapsamlı bir hedefleme de başarıya ulaşmanız için kullanışlıdır. Burada daha çok işletmenizin amaçları ve mevcut koşullar önem kazanmaktadır. Ancak vurgulamak gerekir ki geniş kapsamlı SEO çalışmalarında dev firmalarla rekabet etmek için önemli miktarda bütçe gerekmektedir. Buna ek olarak kazanım hedefleri ziyaretçi sayısını basit bir biçimde artırmaktan daha fazlasıdır. Kurumsal SEO açısından pazar payını korumak ve artırmak yüzlerce ziyaretçi kazanmaktan çok daha önemlidir. Bu da kurumsal SEO çalışmalarının çok daha uzun vadeli ve kapsamlı süreçler haline gelmesine neden olur.

İzmir SEO ajansı olarak markanızın ihtiyaçlarına uygun bir biçimde sizlere güçlü bir SEO desteği sağlamaktayız. Bizimle her türden dijital pazarlama modeli için iletişime geçerek sitenizin dijital dünyada görünürlüğünü artırmasına yatırım yapabilirsiniz. Uzmanlarımız her site için farklı ve özgün çözümler bularak başarınızı maksimize etmeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda sitenizi sektör ve rakipleriniz doğrultusunda analiz ederek size raporlar sunduğumuzu da vurgulamak isteriz. Bu sayede önünüzdeki fırsatları daha iyi değerlendirebilir, olası tehditlere karşı da gerekli önlemleri alabilirsiniz.

İzmir SEO Çalışmalarının Kapsamı

İzmir SEO çalışmasının kapsamını tamamen belirleyecek kişi müşteridir. Müşterilerin istek ve arzularına göre çalışmalarımızın kapsamını belirliyoruz. Müşteri talebine göre sadece İzmir lokasyonu bazlı kelimelerde değil üzerine SEO çalışması yapmamızı isteyeceği Türkiye genelini kapsayan bir çalışma da yapabiliyoruz.

 

İzmir SEO Başarı Grafiği
İzmir SEO Başarı Grafiği

 

İzmir SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İzmir SEO hizmeti alacak müşterilerimiz tarafından en çok merak edilen ve sormak istedikleri soruları sizler için derledik. SEO Hizmeti almadan önce sıkça sorulan soruları inceleyebilirsiniz.

 

1. Lokasyon bazlı çalışmalar yapıyor musunuz?

Ajansımız hem lokasyon bazlı hem de uluslararası SEO çalışmaları yapmaktadır. Bu tercih tamamen müşterilerin isteklerine göre şekillenecek bir planlamadır. Müşteri istekleri doğrultusunda bir yol haritası çıkartıp müşteri onayladığı takdirde istediği lokasyona göre bir strateji geliştiriyoruz. Belirtilen lokasyonda SEO görünürlüğünün arttırılması için gerekli tüm çalışmalar Zeus Dijital tarafından yapılmaktadır.

2. SEO hizmeti almak için aynı şehirde olmak şart mı?

Dijital çağda artık local bir çalışma için aynı bölgedeki firmalardan hizmet almanız gerekmemektedir. Özellikle SEO çalışmalarının nereden yapıldığının hiçbir önemi yoktur. SEO hizmeti verdiğimiz birçok müşterimiz ile yüz yüze görüşmeden yıllarca hizmet vermekteyiz. İstanbul, Ankara, İzmir, İzmit başta olmak üzere birçok ilde müşterimiz bulunmaktadır.

3. İzmir SEO Danışmanlığında başarı garantisi var mı?

İzmir SEO danışmanlığı tarafında firmalara başarı garantisi sunuyoruz. Ancak SEO sabır işidir. Sektöre göre uzun vadeli ve kapsamlı bir çalışma gerektirebilir. Markanızın ihtiyaçlarına uygun bir biçimde sizlere güçlü bir SEO desteği sağlamaktayız. SEO sürecini doğal yollarla yürütmekteyiz. Bu nedenle düzenli olarak Google güncellemeleri ile karşı karşıya kalmaktayız, böyle bir piyasanın bulunduğu ortamda kimse için 1. sıra garantisi vermek mümkün değildir.

4. İzmir SEO hizmetiniz Dijital Pazarlama alanında tek başına yeterli olur mu?

Biz sadece SEO hizmeti ile sınırlı kalan bir ajans değiliz. Bir kurumun veya markanın tam anlamıyla dijitalde varlığını sürdürebilmesi için diğer dijital pazarlama kanallarını da çok iyi bir şekilde yönetmesi gerekmektedir. Bunun için sizlere Dijital Pazarlama ve Kurumsal SEO hizmetlerimizi de tavsiye edebiliriz.

5. İzmir SEO hizmetinden sonra ziyaretçi sayım ne zaman artar?

İzmir SEO, firmanızın web sitesinin organik ziyaretçi sayısını ortalama 3 ila 6 ay içinde arttıracaktır. Artış oranı ve zaman aralığı hem sektöre hem de sektörün zorluğuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

6. İzmir SEO Danışmanlığı tek başına yeterli midir?

Dijital pazarlamanın birçok alt dalı olduğundan çok yönlü bir pazarlama çeşididir. Bu nedenle sektör ve piyasa zorluğuna göre sadece SEO yeterli olmayabilir. SEO, arama motoru üzerinde yapılan çalışmalardır ve sorgu işlemi yapan kullanıcıları hedefler. Bu yüzden SEO, sosyal medya ve e-posta marketing gibi diğer dijital pazarlama türlerini kapsamamaktadır. Ancak sadece dolaylı yollarla birbirlerini destekleyebilirler. Dijital pazarlamada başarılı olmak için dijital pazarlamanın tüm dallarını ele almak gerekir.

 

 

[tek_alertbox ab_type=”ab_warning” ab_message=”Buraya kadar okuduysanız artık yükselme zamanınızın geldiğini görüyoruz! Formu doldurun ve hemen yükselmeye başlayalım!”]
WhatsApp Hattı
1