Google Adwords Yönetimi

Özellikle internet üzerinden ciddi oranda gelir elde etmek veya firmasının reklamını web dünyasını kullanarak geniş kitlelere yaymak isteyen tüm müşterilerine Google Adwords yönetimi hizmeti veren ajansımız bu alanda yoğun ilgi görmektedir. Profesyonel kalitede sunduğu hizmetleri sadece bölgesel bazda bırakmayan ajansımız geniş kitlelere Google reklamcılığı konusunda profesyonel destek vermeye devam etmektedir. Siz de başka bir yerde kolay kolay bulamayacağınız kalitedeki dijital pazarlama hizmetlerine bütçenizi yormayan fiyatlarla ulaşmak için web ajansımızın kurumsal hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Kurumsal Google Ads Yönetimi

Her biri sektörün önde gelen kurumlarında eğitimlerini tamamlamış Google Adwords uzmanları ile siz de firmanızın veya bireysel markanızın internet ortamındaki reklam faaliyetlerini güvenilir kişilere teslim etmenin gönül rahatlığını yaşayabilirsiniz. En uygun maliyetlerle en kaliteli reklamcılık stratejilerinin uygulanabilmesi için bu alanda deneyim sahibi Google Adwords uzmanlarımızın desteğine başvurabilirsiniz. Bu sayede Zeus Dijital firmanızın internet reklamlarını herhangi bir sorun yaşamadan ve de tam da bütçenize uygun koşullarda yönetip yayınlatabilirsiniz.

İnternet reklamcılığı alanında fark yaratan dijital pazarlama çözümlerini kullanan ajansımızın deneyimli personeli, hangi sektör olursa olsun müşterilerimiz için profesyonel kalitede çözümler üretmektedir. Kaliteli ve güvenilir hizmetler ile kurumsal Google Ads yönetiminden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken ajansımızın web sitesi üzerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak deneyimli çalışanlarımızla irtibata geçmenizdir.

İnternet Reklamcılığı Hizmeti

Bölgesinde köklü geçmişi ve sektörel bazdaki profesyonel işleriyle adından sık sık söz ettirmeyi başaran web ajansımız, her türlü müşterimiz için kaliteli ve uygun fiyatlı internet reklamcılığı hizmetleri sunmaktadır. Birçok farklı sektörden müşteriye kendi stratejileri ve internet reklamı ihtiyaçlarına göre en yaratıcı ve düşük maliyetli çözümler üretmesiyle tercih sebebi olarak görülen Zeus Dijital ajansımızın yeni müşterileri arasına siz de adınızı yazdırabilirsiniz. Kurumsal hizmet kalitesine büyük önem veren ajansımızda deneyimli çalışanlarımız görev yapmaktadır.

Özellikle kobi ve benzeri çaptaki işletmeler için internet dünyasında öne çıkmak için profesyonel dijital pazarlama yöntemlerinin kullanılması çok önemlidir. Bu alanda faaliyet gösteren bir işletmeye sahipseniz Google Adwords yönetimi konusunda ajansımızın uzmanlarından profesyonel destek alarak siz de fark yaratan çözümlerle sektördeki rakiplerinizin önüne geçebilmenin gönül rahatlığını bizimle yaşayabilirsiniz. Güvenilir ve uygun fiyatlı hizmet anlayışını benimseyen ajansımız sayesinde istenen seviyede reklam yönetimi başarılı şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Dijital Reklam Danışmanlığı

Geçmişten günümüze farklı sektörlerde pek çok dijital reklam yönetimine ve planlamasına imza atan ajansımız bu alanda her bütçeye uygun fiyatlarla kısa sürede sonuç veren işleri devreye sokmaktadır. Siz de işletmenizin kısa sürede ciddi oranda kar sağlaması için dijital reklam danışmanlığı alanında ihtiyaç duyduğu tüm gereksinimleri ajansımızın profesyonel kadrosuna güvenerek karşılayabilirsiniz. Bu alanda başarılı faaliyetleri ile adından sık sık söz ettirmeyi başaran web ajansımızın hizmetleri her türlü işletmenin taleplerini karşılayacak seviyededir. Kurumsal hizmet anlayışını benimseyen Zeus Dijital web ajansımızın iletişim bilgilerine web sitemiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir, bu tür reklam yönetimi konusunda detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Dijitalleşen dünya ile beraber artan dijital reklam yatırımları son yıllarda hız kazanmıştır. Günümüzde insanların büyük çoğunluğunun internet kullanıcı olması, istedikleri hizmet ve ürünleri internet ortamında aramalarına neden olmaktadır. Dakikada milyonlarca günde milyarlarca Google arama motoru üzerinde arama yapılmaktadır. En çok tercih edilen arama motoru olan Google kullanıcılarına Google Ads (Google Adwords) üzerinden kolaylıkla reklam verme imkanı sunmaktadır.

Dünya’nın ve Türkiye’nin her yerinde binlerce milyonlarca kişinin sitenizi ziyaret ederek gerçek müşterileriniz olmasını istemez misiniz? Google da reklam vererek milyonlarca müşteriye ulaşmak sizin elinizde. Hem de tüm bunları artık bir tık uzağınızda. Siz de Google Ads ile reklam vermek istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? İşte sizin için  üzerinden neden, nasıl ve ne tür reklamlar vereceğinizi anlattığımız kapsamlı bir 2021 Google Ads ile reklam verme rehberi hazırladık.

Google Ads Nedir?

 Google Ads, Google ve iş ortaklarının bulunduğu dijital mecralar üzerinden reklam verme aracıdır. Ziyaretçilerin Google arama motorunu kullanarak arattıkları ürün ve hizmetler reklam verenler için anahtar kelimelerdir. Bu anahtar kelimeler doğrultusunda markalar kendi hedef kitlelerinin karşısına yazılı, görsel ve videolu reklamlarla çıkmak ister. Google Ads tam da bu noktada reklam verenlere geniş hizmet yelpazesiyle her bütçeye uygun koşullar sunarak markalarına dijital reklam oluşturma avantajı sağlamaktadır.

Google Ads Ne İşe Yarar?

Site trafiğini arttırır. Siteye gelen ziyaretçi sayısı artar. Sayısı artan ziyaretçilerinizin sitenize girme sıklığı, sitenizde geçirdiği süre Google tarafından ölçümlendiği için müşteri bağlılığınızı gözlemlemek ve arttırmak sizin elinizde olacaktır. Özellikle doğru anahtar kelimeleri kullanarak en çok aratılan kelimelerle reklam vermeniz işe yarayacaktır.

Site trafiğini arttıran kanallar belirlenir. Ziyaretçilerinizin hangi teknolojik araçları kullanarak ve hangi kanalların yönlendirmesinden yaralanarak sitenize ulaştığını öğrenebilirsiniz. Böylelikle size ziyaretçi kazandıran kanallar üzerinde daha çok çalışma yapar ve istediğiniz sonucu vermeyen kanallarda yeni stratejiler geliştirirsiniz.

Marka bilinirliği artar. Bir çok mecra da yayınlanan dijital reklamlarınız marka bilinirliğine katkı sağlayacak ve müşteri sayınızı arttıracaktır.

Site üye ve abone sayıları artar. Ziyaretçilerinizin kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için ya da sitede alışveriş yapmak için üyelik oluşturmaları gerekecektir. Üyelik oluştururken verecekleri demografik bilgiler hedef kitlenizi tanımanıza yardımcı olacaktır. Farklı yaş, cinsiyet ve meslek gruplarından oluşan hedef kitlenizi belirlemek reklam verme sürecindeki stratejiniz üzerinde etkili bir rol oynayacaktır.

 Müşteriler kampanya ve indirimlerden kolaylıkla haberdar olur.

Google da aratılan kelimeler sonucunda sitenizin ilk sayfada ve bu sayfanın ilk 3 sırasında yer alması kampanya ve indirimlerin görülme oranını olumlu etkileyecektir. Almak istediği ürün ya da hizmeti Google da aratan müşteri ilk sıralarda çıkan markalara kuşkusuz daha hızlı yönelecektir.

 Dönüşüm izleme ile müşterilerin markaya olan ilgisi ölçülür, yeni müşteriler kazanılır.

Ziyaretçilerinizin siteyi ne sıklıkta ziyaret ettiği, ne kadar zaman geçirdiği, mobil uygulamayı indirip indirmediği, alışveriş yapıp yapmadığı kolayca izlenebilir. Hatta ziyaretçilerin siteye girip, inceleyip hangi aşamada müşteriye dönüşemediği izlenerek yeni müşteriler kazanılabilir.

 Rakiplerinize kıyasla ne durumda olduğunuz bilinir.

Aynı sektörden rakiplerinize göre ne durumda olduğunuzu, site trafiğini, ziyaret sıklığını rahatlıkla öğrenebilir ve rakiplerinize karşı yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Hangi alanda olursa olsun rakipleri tanımak, rakip analizi yapmak markaları üst sıralara taşıyan unsurlardandır.

Satışlarda önemli ölçüde artış yaşanır. Kuşkusuz ki tüm bu reklam verme ve ölçümleme süreçleri satışları dramatik ölçüde arttıracak ve her şirket için birincil amaç olan kar sağlanacaktır.

 Google Ads ile Nasıl Reklam Verilir?

1.Hesap oluşturma. Google hesabınız ile Google Ads’e giriş yapabilir ya da yeni bir hesap açabilirsiniz.,

2.Hedef belirleme. Google Ads ile neden reklam verileceği, kimlere ulaşmak istendiği net olarak belirlenmelidir.

3.Bütçe belirleme.  Google Ads‘in reklam verenlere sunduğu en güzel imkan reklam bütçesine asla karışmamasıdır. Herkes kendi reklamını, belirleyeceği sabit ve günlük ücretlere göre düzenler. Bütçenin miktarı; reklamın yayınlanma sıklığına, yayınlanacağı mecralara ve reklam türüne göre değişiklik gösterecektir. Fakat yine de Google Ads için bütçe dostu diyebiliriz.

4.Reklam içeriği üretme. Reklam verenle, reklam içeriği üretenin aynı kişi olması durumunda bu madde geçerlidir. Profesyonel bir destek almadan da kendi reklam içeriğinizi üretebiliriz.

5.Reklamı yayınlama. Son olarak tek tuşla reklamınızı yayımlayabilirsiniz.

 Google Ads ile Nasıl Başarılı Olunur?

Hedef kitlenize uygun kampanyalar oluşturun. Markalar için en önemli unsur hedef kitlesini tanımaktır. Her marka çalışmalarını kendi müşteri üzerinde yapar ve geliştirir. Hedef kitleye uygun bir kampanya oluşturmak reklam verme nedenini boşa çıkarmayacak ve daha çok kişiye ulaşacaktır.,

Dikkat çekici reklamlar üretin. Google’ın dakikada milyonlarca ziyaretçi aldığını söylemiştik ancak ziyaretçilerinizin dikkatini çekme sürenizin saniyeler olduğunu da belirtmek isteriz. Onca alternatif arasından saniyeler içerisinde sitenize tıklanmayı sağlayacak dikkat çekici bir reklam olmazsa olmanızdır.

Kalite puanı yüksek içerikler hazırlamaya önem verin. Kalite puanı yüksek içerik, reklamın üst sıralarda yer almasını ve müşteriye daha kolay ulaşmasını sağlar. Kalite puanı, reklam başlığı ve içeriğinin birbiriyle tutarlı anahtar kelimelerden oluşması demektir. Belirlediğiniz anahtar kelimenin içerikle uyumlu olarak bir kaç kez kullanılması kalite puanını arttıran etmendir.

 Google Ads İle Ne Tür Reklamlar Verilebilir?

 Arama Ağı Reklamları: Google da reklam verenlerin kendi hedef kitleleri ve kampanyalarına uygun olarak seçtikleri anahtar kelimeler karşılığında ödedikleri tutarla reklamların arama sonuçlarında çıkmasıdır. Örneğin bir mücevher mağazası ‘pırlanta’ kelimesini anahtar kelimesi olarak seçti. Google’ın bu kelime için rekabet derecesi, aratılma sıklığı gibi bazı trendlere bakarak belirlediği ücret teklifi gelir. Bu teklif onaylandığında arama sonuçlarında ilk sıralarda yer almak amacıyla reklam verilir.

Görüntülü Reklam Ağı Reklamları: Görsel reklamlar, onca internet reklamı arasında odak süresi saniyelerle sınırlı olan ziyaretçilerin dikkatini çeken önemli reklam türüdür. Marka ve ürünle ilgili web sitelerinde ziyaretçilerin görebileceği alanlara yerleştirilen görseller hedef kitlesi açısından oldukça cezbedicidir. Görüntülü reklam ağı sayesinde reklamın nerelerde, ne zaman, ne sıklıkta, kimlere karşı çıkacağı belirlenerek daha net hedefleme yapılabilmektedir.

Youtube (Video) Reklamları: Son yıllarda en çok tercih edilen reklam türlerinden biri olan videolu youtube reklamları dijital reklamcılıkta yeni bir sayfa açmıştır. Youtube reklamları da Google Ads üzerinden verilmektedir. Youtube videolarının içerisine yerleştiren yayın içi videoları ve izleyicinin birkaç saniye sonra atlayabileceği videoları kapsamaktadır.

Uygulama Ağı Reklamları: Uygulamaların daha çok indirilmesini sağlamak için oluşturulan reklamlardır. Müşterilerin uygulamaları indirmesi için Google ve iş ortaklarının mecralarında verilen reklamlardır.

Gmail Reklamları: Gmail uzantılı e-postalarımıza tanıtımlar başlığı ile gelen reklam türleridir. Markaların indirim ve kampanyalarını bilgilendirici mailler olarak da anlaşılabilir.

E-ticaret Sitesi Reklamları: E-Ticaret sitesi reklamları için diğer reklam türlerinden farklı olarak Google Ads hesabınızın yanı sıra Google Merchant Center hesabınız da olması gerekmektedir. Google Merchant ile bağlı olan Google Ads hesabı üzerinden verdiğiniz reklamlar direkt online satışı amaçlamaktadır. E-ticaret siteleri ürün satışının yapılabildiği kapsamlı web siteleridir. Bu sitelere yönlendirilmek istenen müşteriler için oluşturulmuş görsel ve fiyat bilgisinden oluşan reklamlardır.

Güvenilir ve Kaliteli Hizmet Anlayışı

Bölgesinde pek çok farklı sektörden firmaya kaliteli ve uygun fiyatlı internet reklamcılığı çözümleri sunan ajansımız her geçen gün büyümeye ve adından söz ettirmeye devam etmektedir. Google Adwords konusunda sertifika sahibi uzmanlarımız ile siz de firmanızın internet üzerindeki hedeflerini tek tek gerçekleştirmenin huzurunu ve mutluluğunu bizimle yaşayabilirsiniz. Küçük veya büyük demeden web dünyasından gelir elde eden sayılı kişilerden olmak istiyorsanız Google Adwords yönetimi konusunda ihtiyacınız olan profesyonel destek ajansımız tarafından sağlanmaktadır.

[tek_alertbox ab_type=”ab_warning” ab_message=”Profesyonel Google Adwords yönetimi için bir adım kaldı! Formu doldurun ve sizinle hemen iletişime geçelim!”]

Google Ads Nedir?

Google Ads, Google üzerinde ücretli reklam pazarlama aktiviteleri yapabileceğiniz bir pazarlama yöntemidir. Google ads ile birlikte Google ve iştiraklerinin bulunduğu platformlarda reklam vererek lead(telefon & form vb.) kazanabilirsiniz.

Google Ads Reklam Türleri Nelerdir?

  • Arama Ağı Reklamları
  • Görüntülü Reklam Ağı
  • Alışveriş Reklamları
  • Video Reklam Ağı

olmak üzere 4 farklı modeli bulunmaktadır. E-ticaret siteleri için en ideal reklam modelinin alışveriş reklamları ve arama ağı reklamları olduğu söylenebilir.

    WhatsApp Hattı
    1