Outreach SEO Danışmanlığı

Pek çok insan SEO projelerinin yalnızca bir web sitesini arama sonuçları açısından iyileştirmek olduğunu düşünür. Temel olarak durum bu olsa da böylesi bir optimizasyonun birçok farklı yön barındırdığını vurgulamak gerekir. Bu noktada Outreach SEO danışmanlığı vurgulanması gereken yöntemlerin başında gelmektedir. Sitenize ziyaretçi çekmek için yararlanabileceğiniz Outreach linkler, markanızın farklı insanlara tanıtımı açısından oldukça kullanışlıdır.
Kurumsal SEO ajansı ile birlikte başarıya ulaşın!
Kurumsal SEO ajansı ile birlikte başarıya ulaşın!
Burada hemen önemli bir farklılığı vurgulamak gerekir. E-mail pazarlamacılığı yöntemlerini Outreach SEO çalışmalarıyla karıştırmamak gerekir. E-mail pazarlamada sitenizle daha önce etkileşime girmiş kullanıcılara ulaşmanız söz konusudur. Halbuki Outreach SEO çalışmalarında ise hedef kitleniz yeni ve potansiyel müşterilerdir. Buna ek olarak Outreach pazarlamanın yalnızca e-maillerden ibaret olmadığını da belirtelim. Elbette e-mailler de işin bir parçasıdır. Ancak buna ek olarak içerik pazarlaması ya da basın bültenleri gibi farklı yöntemlerin de kullanılması mümkündür. Ayrıca içerik üreticileri gibi üçüncü parti yayıncılarla iş ortaklıklarına gitmek de seçenekler arasındadır. Yine de Outreach linklerin e-mail pazarlamacılığıyla benzer bir probleme sahip olduğunu söylemek mümkündür. Kullanıcılar, kendi aramalarıyla bulmadığı bu tip linklerin büyük bir çoğunluğuyla ilgilenmez. İşte tam da bu noktada Outreach SEO danışmanlığının devreye girdiğini söylemek mümkündür. Elbette Outreach bağlantıların tıklama oranı e-mail pazarlamacılığına oranla daha yüksektir. Çünkü burada genel bir spam mesajından çok daha fazla özenle hazırlanan bir iletişim söz konusudur. Yine de Outreach SEO açısından baktığımızda kullanıcıların bu tür bağlantılarla nasıl daha fazla ilgilenmesinin sağlanabileceği önemli bir noktadır.

Outreach SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Outreach SEO, sitenizle etkileşime girmemiş farklı kullanıcıları sitenize çekmek için kullandığınız yöntemleri barındırır. Genel olarak Outreach SEO çalışmalarında kullanılan en yaygın yöntem e-maillerdir. Ancak bu tür e-mail doğal olarak kullanıcıların aklına doğrudan e-mail pazarlamacılığını getirecektir. Her ne kadar iki yöntem arasında farklar olsa da bu tür e-maillerin tıklama oranı düşük olabilir. Bu noktada Outreach SEO kapsamında uygulayabileceğiniz basit bir hamleden bahsetmek mümkündür. İstatistiklere göre kullanıcılar, doğrudan kendileri için düzenlenen bu tür maillere daha fazla geri dönüş yapmaktadır. Dolayısıyla e-mail üzerinden bir Outreach kampanyası yürüttüğünüzde başlık ve mesajları kişiselleştirmeniz büyük önem taşır. Bu anlamda SEO çalışmalarında etkili bir iletişimin rolünü asla hafife almamalısınız. Başarılı bir Outreach SEO projesinin en belirgin özelliği potansiyel müşteride bir beklenti oluşturmasıdır. Kullanıcı, mailiniz ya da içeriğiniz kendisine ulaştığında sitenizde kendisini ilgileneceği bir şeyin beklediğini düşünmelidir. Ayrıca bu noktada gerçekten de kullanıcıların ilgilenebileceği bir şey sunmanız gerektiğini unutmamalısınız. Aksi takdirde bu tür kampanyalardaki geri dönüş oranlarının gelecek denemelerinizde düştüğüne tanıklık edebilirsiniz. Nitekim Outreach SEO danışmanlığının önemi de tam olarak bu noktada öne çıkmaktadır. Bu doğrultuda sizlere güçlü bir Outreach SEO danışmanlığı sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Siteniz için hedefleme yapan uzmanlarımız buna uygun olarak sitenize yeni takipçiler kazandırmaktadır. Bu anlamda zengin içeriklerle hazırladığımız Outreach pazarlama metinlerini kullanıcılara en ideal biçimde ulaştırmaktayız. Böylelikle maksimum etkiyi hedefleyerek standartların üstünde bir tıklama oranı hedeflemekteyiz.

Outreach SEO Danışmanlığının Avantajları

Yazımızın başında söylediğimiz gibi bir SEO çalışması, birbirleriyle uyumlu pek çok boyut barındırmaktadır. Bu anlamda Outreach SEO, sitenizin arama sonuçları dışında da bir takipçi kitlesi edinmesini sağlamak için idealdir. Özellikle arama sonuçlarında iyi sonuçlar almadığınız ilk dönemlerde Outreach SEO’nun katkıları gerçekten önemlidir. Çünkü sitenizin popülaritesinin artması Google için de anlamlı bir veridir. Buna bağlı olarak Outreach SEO aracılığıyla elde ettiğiniz trafik sitenizin hızla yükselmesine yardımcı olabilir. Bu doğrultuda Outreach SEO çalışmalarının avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:
 • İlk olarak Outreach SEO, müşteri ağınızı büyütmenizde büyük oranda etkilidir. İçeriklerinizi hedef kitlenize duyurmak istiyorsanız Outreach SEO kesinlikle yararlanmanız gereken yöntemlerden biridir.
 • Günümüzde internet gerçek anlamda bir içerik bolluğuna sahiptir. Öyle ki bunca içerik içerisinde yalnızca Google’ı kullanarak öne çıkmayı denemek pek makul değildir. Ancak Outreach SEO, içerik pazarlaması açısından sitenize alternatif bir katkı sunar.
 • Buna ek olarak Outreach SEO’nun arama motorunu boşvermek anlamına geldiğini düşünmemek gerekir. Aksine, yukarıda da belirttiğimiz gibi artan popülerliğinizin sitenizin arama sonuçlarını da optimize edecektir.
 • Bunun yanı sıra Outreach linkler, özellikle geri dönüş oranları yüksek olduğunda iyi birer backlinktir. Nitekim kaliteli backlinklerin SEO performansı açısından katkısı tartışılmazdır.

Outreach SEO’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir Outreach SEO çalışmasının başarıya ulaşmasında pek çok etkenden söz etmek mümkündür. Ancak bunlardan bazılarının çok daha fazla öne çıktığını söylemek yanlış olmayacaktır. Özellikle bir Outreach SEO çalışmasının kullanıcıların dikkatini çekmesi gerektiği göz önüne alındığında vurgulanması gereken temel noktalar vardır:
 • Öncelikle Outreach linkler için kullanıcılara gönderdiğiniz içeriklerin alaka düzeyini kesinlikle göz önüne almalısınız. Kullanıcılara ilgilenmedikleri içerikler göndermek zamanla ulaşabileceğiniz insan sayısını daraltacaktır.
 • Benzer bir biçimde içeriklerinizin kalitesinden de ödün vermemeniz önemlidir. Burada yalnızca zengin metinleri kastetmediğimizi vurgulayalım. Örneğin, gönderdiğiniz mailde kesinlikle kırık link yer almamalıdır. Benzer bir şekilde mail, tüm cihazlarda stabil bir biçimde görüntülenebilmelidir.
 • Yaratıcı bir strateji belirlemeniz de aynı derecede önemlidir. Pek çok firmanın Outreach SEO tekniklerinden yararlandığını unutmamalısınız. Ayrıca kullanıcıların yüzde 50’den daha fazlası bu tür maillerle ilgilenmeme eğilimindedir. Bu anlamda hedef kitlenize kararlarını gözden geçirmelerine neden olabilecek bir şey sunmalısınız.
 • Son olarak yukarıda da vurguladığımız bir noktayı yeniden hatırlatalım. İlgi çekici mailler yaratmada kişiselleştirilmiş mesajların etkisi yüzde 10’a yakındır. Bu nedenle Outreach mail içeriklerini hazırlarken çok daha fazla özen göstermelisiniz.
Outreach SEO Danışmanlığı +15 Yıllık Deneyim 25+ Sektör Deneyimi

Outreach SEO Danışmanlığı

Benzersiz bir SEO Deneyimi için son adım!

  1000$'dan başlayan fiyatlar!
  Olympos dağına tırmanmak isteyenlere özel!

  Bol Trafikli & Dönüşüm Odaklı SEO Hizmeti

  Ne yani yoksa siz hala trafik ve dönüşüm sıkıntısı mı çekiyorsunuz?

  WhatsApp Hattı
  1