SEO Fiyatları

Günümüzde dijital sektörün gelişmesi ile beraber SEO’ya ihtiyaç duyan web siteler de artıyor. Bunun sonucunda ise sektör daha rekabetçi bir hal alıyor. SEO fiyatları ise bu duruma bağlı olarak bir değişim gösteriyor.

Buraya kadar okudunuz ve gözünüz SEO fiyatlarını arıyor değil mi ? Tamam güzel SEO fiyatlarını açıklamışsınız ama fiyat nerede? Farkındayız her sektörün kendine göre özel dinamikleri var. Bizde bu dinamiklere göre hareket ediyoruz. 

Projelerimizi Profesyonel SEO Araçlarından takip ediyoruz( Ekran görüntüsü Ahrefs aracından alınmıştır)Projelerimizi Profesyonel SEO Araçlarından takip ediyoruz( Ekran görüntüsü Ahrefs aracından alınmıştır)

Dijital sektörde oluşan SEO ihtiyacına doğru orantıda olarak SEO fiyatları da günden güne artıyor. Birçok SEO ajansı, bu durumda farklı fiyatlar belirleyerek müşterilerinin kafalarının karışmasına sebep oluyor.

Kendi Ajansımıza da SEO Çalışması Yapıyoruz!

İzmit SEO ajansı Zeus Dijital (Görsel Ahrefs aracından alınmıştır)
İzmit SEO ajansı Zeus Dijital (Görsel Ahrefs aracından alınmıştır)

SEO fiyatları hakkında belirleyici olan etkenleri bilmek fiyat konusunda oluşabilecek bu kafa karışıklığının önüne geçmenizi sağlayabilir. SEO çalışmaları, bir web sitenin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için yapılır. Bir sitenin üst sıralarda yer alması için ise belirli kriterleri karşılaması gerekir. Bu sebep ile SEO fiyatları konusunda tek bir kriter yerin birçok faktör bulunmaktadır. Dolayısı ile SEO fiyatları konusunda tek bir etkenden bahsedemeyiz.

Ama size fiyatlandırma olarak şunu söyleyebiliriz ki Faturalı olarak kobiler özelinde 15.000 TL + KDV ile başlangıç fiyatımız mevcut. Bu fiyatı en minimum şekilde tutarak kobilere fayda sağlamayı amaçladık aslında. Tool maliyetlerini düşündüğünüzde bu çok uygun bir teklif olduğunu anlayacağınızı umut ediyoruz. Çünkü doların 30.00’ı geçtiği bu günlerde 1 adet Ahrefs hesabı 12.555 TL oldu.. Biz kobilere ve startup kuracak büyütecek Türkiye’nin umudu olacak girişimcilere inancımız tam! O nedenle bu fiyattan başlangıç yapmanın doğru olduğunu düşünüyoruz..

Mutlaka bakmalısınız;

SEO Neden Yapılır?

Bir web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için SEO çalışmaları yapılmaktadır. Yapılan SEO çalışmaları sonucunda, web sitenin kullanıcı trafiği artacaktır. Bu sebep ile işletmesini daha geniş kitlelere ulaştırmak isteyen birçok marka SEO çalışmalarına yönelmektedir. Doğru bir şekilde yapılan SEO çalışmaları ile oldukça makul fiyatlara yüksek gelirler kazanmak mümkün. SEO’nun markalara sağladığı hem maddi hem de prestij olarak avantajlar ile SEO oldukça önemli bir noktaya gelmiştir.

SEO çalışmalarına ek olarak, bir web sitesini belirli bir ücret karşılığında da Google’da ilk sıralara çıkarmak mümkün. Ancak, bu işlem oldukça maliyetli olacağı için firmalar ücretli reklam işlemlerine yönelmemektedir. Bunun aksine, SEO tamamen ücretsizdir. Web site optimizasyonu üzerinde gerçekleşecek birtakım ayarlar neticesinde web sitenizi üst sıralara çıkarabilirsiniz. SEO çalışmaları doğru bir şekilde yapıldığında firmalar çok büyük katkılar sunmaktadır.

SEO Çalışması Yapmanın Faydaları

SEO çalışmalarının bir firmanın büyüme aşamasında oldukça büyük avantajları bulunmaktadır. SEO sayesinde bir web site arama motorlarında üst sıralarda yer alır. Bu sayede daha geniş kitlelere hitap eder ve gelirlerinde büyük gelişmeler olabilir. Ayrıca, bir web sitesinin üst sıralarda yer alması, sitenin imajı için de olumlu bir imaj çizer. SEO çalışmalarının diğer faydaları ise şöyle sıralanabilir:

 • Sürekli gelişen dijital dünyada firmanıza ait bir yer edinmiş olursunuz.
 • Doğru stratejiler ve SEO çalışmaları ile rakiplerinizin önüne geçme fırsatı elde edersiniz.
 • Analizi oldukça geniş bir alan olduğu için verilerinizi doğru bir şekilde analiz ederek gelişme adımları atabilirsiniz.
 • Dijital sektörde potansiyel müşterilerinize sürekli görünür olma fırsatı elde edebilirsiniz.
 • Hedef kitlenize doğrudan ulaşarak gelirlerinizi artırabilirsiniz.
 • Düşük giderler ile yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Geleneksel reklamcılığın aksine oldukça kısa bir süre de çok daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

SEO Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

SEO fiyatlarını etkileyen unsurlar arasında en önemlilerinden birisi web sitenin anahtar kelime aramasında Google’da çıkan sonuç sayısıdır. Çünkü, ortaya çıkacak sonuç, ilgili anahtar kelimenin rekabet düzeyini belirlemektedir. Ancak, bu kriter tek başına yeterli bir kriter olmayacaktır. Türkçe sonuç sayısı da bu kriterde etkili olacak başka bir konudur. SEO fiyatları konusunda etkili başka bir faktör ise sitenin yayın yaptığı süre olacaktır. Eğer uzun süredir yayında olan bir web sitesine sahipseniz, bu anlamda Google sitenize daha fazla itibar gösterecektir. Bu da web sitenizde daha kolay SEO çalışması yapılabileceği anlamına gelir. Eğer web siteniz yeni ise, bu durumda SEO fiyatı konusunda değişiklikler meydana gelebilir.

SEO fiyatlarında etkili olan bir diğer etken ise web sitenizin altyapısıdır. Eğer web siteniz WordPress altyapısını kullanıyorsa, bu noktada fiyat konusunda daha düşük fiyatlar alabilirsiniz. Bunun nedeni ise WordPress’in SEO konusunda birçok kolaylık sağlamasıdır. Ancak bilinmelidir ki bu fiyat indirimine sahip olmanız için çalışacağınız SEO uzmanlarını WordPress altyapısını kullanmaları gerekir. Göz atın => Freelance SEO Uzmanı

Web Site Analizi ve SEO Fiyatları

SEO fiyatları konusunda önemli olan faktörler arasında web site analizi bulunmaktadır. Sahip olduğunuz web site, SEO uzmanları tarafından incelenerek gerekli çalışmalar planlanır. Eğer web sitenize daha fazla çalışma yapılacak ise bu durumda SEO fiyatlarında değişiklikler olabilir. Örnek vermek gerekirse, web sitenizin hedef kelimedeki sırası SEO için önemli bir kriterdir. Eğer web siteniz, anahtar kelimenin arama sonuçlarında kısmen iyi bir sıralamaya sahip ise bu durumda yapılacak olan SEO çalışmaları daha az olacaktır. Bu durum, SEO fiyatları açısından daha az ücret ödemenize neden olabilir.

Web sitenizin bulunduğu konum ile etkili olabilecek diğer kriter ise web sitenizin hedef konumu olacaktır. SEO fiyatları konusunda en önemli faktör olarak kabul edilmektedir. Eğer bir web sitenin hedef konumu ilk sayfanın 1.sırası ise, bu noktada fiyat konusunda önemli değişiklikler olabilir.

SEO Başarısı Neye Göre Ölçülür?

İlk olarak, SEO çalışmalarının uzun vadeli olduğunun bilinmesi gerekir. Genel olarak 6 ay kadar bir sürenin geçmesi gerekiyor. Bunun sebebi ise SEO çalışmalarının anlık olarak geri dönüşünün olmaması. Eğer bu noktada anlık olarak ilk sıralarda yer almak istiyorsanız bunun için Google Ads tarafından ücretli reklam almanız gerekecektir. Ancak, bu işlemin de kısa bir süre için geçerli olacağını unutmamalısınız. SEO çalışmaları, yaklaşık 6 ay kadar bir süre zarfında ilerler ve veriler analiz edilerek başarısı görülebilir. Eğer sizde profesyonel bir ekip tarafından SEO hizmeti almak istiyorsanız, web sitemiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Her sektör için SEO Danışmanlık ücreti değişiklik göstermektedir. Uzman arkadaş eğer tek kişi ise sizden 12.000-70.000 TL arası miktar talep edebilir. Bu işini iyi yaptığı anlamına gelmez. Bir uzmanın sektörünüzde bilgili olduğunu anlamak için geçmiş referanslarına ve yetilerine mutlaka göz atın.

SEO Fiyatları belirlenirken bir çok faktör vardır. Bunlardan bazıları kullanılan SEO araçları(Ahrefs & Semrush vb.) , Danışmanın bilgi seviyesi ve projenin büyüklüğüne göre değişim gösterebilir. SEO araçlarının maliyeti personel maliyeti varsa içerik ve basın bülteni maliyetleri baz alınarak genellikle adam saat olarak hesaplanır. Örneğin sitenize ayda 10 saat danışmanlık verilecekse ve 1 saatlik fiyatı 500 TL ise danışmanın 2000 TL fiyatlandırma verebilir ortalama.

SEO çalışması arama motorları üzerinde trafik ve lead almanızı sağlar. Kaliteli bir SEO çalışması ile birlikte görünürlüğünüz iyi derecede artabilir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı +15 Yıllık Deneyim 25+ Sektör Deneyimi

Aylık SEO Danışmanlığı

Benzersiz bir SEO Deneyimi için son adım!

  Aylık 1000$'dan başlayan fiyatlar!
  Olympos dağına tırmanmak isteyenlere özel!

  Bol Trafikli & Dönüşüm Odaklı SEO Hizmeti

  Ne yani yoksa siz hala trafik ve dönüşüm sıkıntısı mı çekiyorsunuz?

  WhatsApp Hattı
  1