Söz konusu dijital pazarlama ve SEO söz konusu olduğunda farklı internet siteleri için çeşitli çözümlere yönelmek şarttır. Bilhassa hukuk büroları söz konusu olduğunda avukat SEO kapsamında yenilikçi stratejiler geliştirmek büyük önem taşır. Nitekim hukuk bürolarının web siteleri dijital dünyada yer alan diğer sitelere kıyasla bazı kısıtlamalara sahiptir. Özellikle reklam konusundaki kısıtlamalar bu noktada avukat SEO hizmetlerinin önemini daha da artırmaktadır.

Yeni Avukatlık büronuzu açtınız ve SEO Danışmanlığına ihtiyacınız var. Evet siz sizden bahsediyorum! Pandemi dönemdinde büyük sıkıntılar çektiniz ve köşede biriken paranızı SEO Hizmeti almak için kullanmak istiyorsunuz AMAAA korkuyorsunuz! Biliyoruz… Sizlere Aylık 50.000 Trafiğe kadar çıkabileceğinizi söylesek ne derdiniz? 6 dilde Hizmet verdiğimiz bir Avukat müşterimizin ekran görüntülerini ekleyeceğiz bu kısıma. Bizimle birlikte başarabileceklerinizi göstermek istiyoruz sizlere. Gerçek tecrübenin yansımasını birebir göreceksiniz!

Avukat Siteleri İçin SEO Çalışması Örneği
Avukat Siteleri İçin SEO Çalışması Örneği

Bu noktada sizlere profesyonel bir avukat SEO desteği sunduğumuzu vurgulamak isteriz. Sitenizin ihtiyaçlarını analiz eden uzmanlarımız buna uygun olarak bir strateji geliştirmektedir. Standart bir web sitesi için SEO uzmanlarının tatbik ettiği pek çok basit uygulama vardır. Ancak avukat SEO söz konusu olduğunda gereken uzmanlık ve deneyim çok daha fazladır. Bu anlamda ekibimizin sizlere en ideal çözümleri sunacağından emin olabilirsiniz.

Avukat SEO Hizmeti son 1 yıl ekran görüntüsü (Ahrefs Aracı)
Avukat SEO Hizmeti son 1 yıl ekran görüntüsü (Ahrefs Aracı)

Yukarıda da belirttiğimiz gibi avukatların, hukuk bürolarının ve mali müşavirlerin internet sitelerinde bir takım kısıtlamalar söz konusudur. Çünkü Tirkiye Barolar Birliği internet siteleri hakkında da bazı kurallar belirlemiştir. Öyle ki bir avukat sitesinin içerisinde kullanılmaması gereken kelimelerden, meta açıklamalardaki kısıtlamalara kadar çok sayıda kuraldan bahsetmek mümkündür. Tüm bunların nedeni haksız rekabetin önüne geçmektir. Ancak bir avukatın internet sitesi açması gerektiğinde tüm bu kısıtlamalara dair bilgisi olan uzmanlarla çalışması zorunlu hale gelmektedir.

Örnek local SEO yaptığımız manavgat lawyer kelimesi 16 aylık performansı( Google Search Console üzerinden alınmıştır)
Örnek local SEO yaptığımız manavgat lawyer kelimesi 16 aylık performansı( Google Search Console üzerinden alınmıştır)
Serptakip manavgat lawyer sıralama görseli
Serptakip manavgat lawyer sıralama görseli

Buna ek olarak bir hukuk bürosunun internet sitesinin reklam yapmak gibi bir seçeneği de yoktur. Eğer SEO stratejilerini kenarda bırakırsak bu durum, dijital dünyada daha önceden yer alan avukatların daima en üst sıralardaki konumunu koruyacağı anlamına gelir. Her ne kadar kısıtlamalar haksız rekabeti önlemek için olsa da bu bile başlı başına bir haksız rekabet yaratmaktadır. İşte bu noktada profesyonel bir avukat SEO desteği tam olarak ihtiyacınız olan çözümdür.

Avukat SEO Nasıl Yapılır?

Bir projesinin birbirleriyle uyumlu bir biçimde işleyen pek çok uygulama barındırdığını söylemek mümkündür. Ve bu uygulamalar SEO yapılan sitenin sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Özellikle konu avukat ve hukuk büroları olduğunda SEO çalışmalarının da belli bir oranda zorlaştığını söylemek mümkündür. Yine de sitenizin öne çıkmasını sağlamak için altertanif stratejiler belirlemek mümkündür. Bu doğrultuda avukat SEO hizmetlerimiz kapsamında sizlere sağladığımız desteği şu adımlarla açıklayabiliriz:

Domain ve Hosting

Pek çok hukuk bürosu ve avukat domain seçerken av.tr uzantısını almak istemektedir. Halbuki SEO bakımından bu tür bir uygulamanın doğrudan faydası olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmak için böyle bir tercihte bulunmak yine de etkili olabilir. Bunun dışında .com uzantısını kullanmanız da hiçbir şekilde olumsuz bir durum değildir. Aksine genel internet dünyası açısından baktığımızda .com tüm diğer uzantılardan daha akılda kalıcıdır.

Buna karşılık hosting konusunun SEO açısından son derece önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Site içi problemleri dışarıda bırakırsak hosting internet hızınızın teknik pek çok ihtiyacıyla doğrudan ilgilidir. Yükleme hızı, güvenlik ve daha çok pek faktörü bu doğrultuda sıralamak mümkündür. Bu nedenle sitenizde güvenilirliği yüksek bir hosting firmasıyla çalıştığınızdan emin olmalısınız.

Site İçi Optimizasyon

Etkili bir SEO stratejisinin öncelikle başarılı temeller üzerine kurulması şarttır. Bu noktada site içi SEO çalışmalarının büyük bir rola sahip olduğunu vurgulamak gerekir. Sitenizin Google uyumlu bir yapıya kavuşması tarama botlarının sayfalarınızı daha hızlı taramasına yardımcı olur. Bu da sitenize eklediğiniz içeriklerin Google arama sonuçlarında daha kolay yer bulması demektir. Bu anlamda ekibimiz teknik SEO’nun her noktasında sizlere kapsamlı bir destek vadetmektedir.

Kaliteli İçerik

SEO çalışmalarının öne çıkmaya başladığı yıllarda internet dünyasında yaygın olan bir mottoyu burada hatırlatmak gerekir. Son derece kısa olan bu slogana göre, söz konusu dijital dünya olduğunda içerik kraldır. Hizmet verdiğiniz alan ne olursa olsun sitenizde yayınladığınız içeriklerin özgün ve doyurucu olması şarttır. Aksi takdirde ziyaretçileriniz sitenize gelse bile kısa bir süre içerisinde terkedecektir. Ancak başarılı bir SEO stratejisi yalnızca ziyaretçi sayısını değil, oturum süresini de artırmayı hedefler.

Tüm bu söylediklerimiz eksiksiz bir biçimde avukat SEO projeleri için de geçerlidir. Bu anlamda bir avukatlık sitesinin hedef kitlesinin ihtiyaçlarını son derece iyi analiz etmesi gerekir. Potansiyel müşterilerinizin cevabını en çok merak ettiği sorular nelerdir? Bu tür noktalar hakkında bilgi sahibi olmak içerik stratejinizi büyük oranda belirlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca bilgilerinizi dijital dünyada paylaşmanız uzmanlığınıza da göstermeniz anlamına gelir.

Backlinkler

Site içi SEO çalışmalarının yanı sıra arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için backlinkler elde etmek de önemlidir. Başka sitelerden sizin sitenize yönlendirme yapan bağlantılara backlink denir. Farklı site türlerinden gelen zengin bir backlink portföyüne sahip olmak siteniz için avantajdır. Çünkü böyle bir durumda Google sitenizin popüler bir mecra olduğunu düşünecektir. Bu da doğrudan arama sonuç sıralamanıza olumlu bir şekilde yansır.

Ancak organik olmayan backlink çalışmalarının tam aksine olumsuz sonuçlar doğurduğunu vurgulamak gerekir. Bu nedenle kaliteli sitelerden farklı türlerde backlinkler almanız SEO başarısı için son derece önemlidir. Ayrıca resmi bağlantılar olan .edu ve .gov uzantılı linklerin ekstra artıları olduğunu da söylemek mümkündür. Bu nedenle backlink stratejinizi de diğer adımlarda olduğu gibi dikkatli bir biçimde planlamalısınız.

Avukat SEO Fiyatları 2024

Fiyatlarımız 15.000 TL + KDV’den başlamaktadır. Avukatlık alanında %100 başarımız mevcuttur. Sözleşmeli olarak yıllık danışmanlık alabilirsiniz.

Yükselişi Planlayalım!

Yükselmek için tek bir adım kaldı. Hemen formu doldur iletişime geçelim!

    WhatsApp Hattı
    1