Mobilya Siteleri İçin SEO

Muhtemelen daha öncesinde SEO terimini sıklıkla duyduğunuzu tahmin etmekteyim. SEO, web sitenizin arama motorlarında daha iyi sıralama almasını sağlamak için yapılan tüm işlemlerin bütününe denmektedir. Sitenizin ana sayfasını ve diğer blog yazılarınızın daha üst sıralarda çıkması adına, SEO çalışmaları yapılması gerekmektedir. Özellikle e-ticaret, kurumsal ya da işletme gibi hesaplarda mutlaka olması gerekilen bir çalışma modelidir. Bu sayede yapılan çalışmalar ile birlikte, rakiplerin önüne kolaylıkla geçebilirsiniz. Sektör açısından kritik terimler için güçlü bir konum oluşturmak ve bu konumu zamanla koruyabilmek için, SEO kullanımı şart diyebiliriz. SEO ile birlikte sadece sitenizin sıralamaları değil, genel olarak teknik kısmında da düzeltmeler ve iyileştirmeler yapılmaktadır. Teknik alandaki iyileştirmeler ile birlikte, sitenize gelen ziyaretçilerin yaşamış olduğu problemler de ortadan kalkmaktadır. Bu sayede hizmet alanında da harika bir çalışma söz konusu olduğunu belirtmeliyim.

Mobilya Siteleri İçin Seo

Günümüzde mobilya sektörü, en güçlü ve alanında rağbet gören sektörlerden birisidir. Bunun yanında internet alanında açılmış olan mobilya siteleri, gerçekten de aynı şekilde ilgi görmektedir. İnsanlar artık mobilyalarını mağazaya giderek değil, internetten satın almaktadırlar. Peki mobilya siteleri için SEO nedir? Mobilya siteleri için SEO yöntemi, olması gereken ve en etkili yöntemlerden birisidir. Organik arama kısmında yer alan sorunlar, genel olarak pazarın rekabetçi olmasından kaynaklı olmaktadır. Özellikle de ilk sayfada çıkan SERP, (Önizlemeli alanlar) trafiğin birçok kısmını almaktadır. Sitenizin hedef bir anahtar kelimesi olması lazımdır. Genel olarak bu bağlamda “mobilya satın al” kelimesine göz atabiliriz. Google’a bu anahtar kelimeyi yazalım ve hangi web sitenin ilk sırada olduğunu görelim.
Mobilya Siteleri İçin Seo
Mobilya Siteleri İçin Seo
Görsele baktığımızda, yukarıda yer alan her iki sitenin de mobilya satın al kelimesinde üst sırada çıktığını görmekteyiz. Tabi bu anahtar kelimenin sektör ve rağbet açısından bir hayli zorluğa sahip olduğunu bilmekteyiz. Fakat iyi bir finansal harcamalar ve iyi bir SEO ekibi ile birlikte, elde edilemeyecek başarı yoktur. Tabi burada bölgesel SEO adı verdiğimiz çalışmalar da mevcuttur. Bu çalışma planında ise, istediğiniz konuma ait sizin anahtar kelimenizde yükseltmekteyiz. Bu sayede rağbet açısından da daha rahat bir alanda çalışma sağlamaktayız. Buna bir örnek vermek gerekirse “Manisa mobilya satın al” diyebiliriz.

Mobilya Siteleri İçin Etkili 3 SEO Yöntemi

Etkin bir web sitesinde en önemli adımlardan birisi, başlangıç kısmında sosyal medya tarafını iyi bir şekilde kullanabilmektir. Bugün size sosyal medyadan bir kişinin gelmesi, yarın daha fazla kişinin gelmesi anlamına gelebilir. Bu sebepten dolayı da sosyal medya kısmını iyi bir şekilde yönetmeli ve oradan belirli bir trafik çekmeniz gerekmektedir. Bunun yanında anahtar kelime çalışmaları da en önemli adımlardan birisidir. Burada kendinize insanların işletmenizi bulması için kullanmasını istediğiniz ve potansiyeli olan anahtar kelimeleri seçmeniz gerekmektedir. Bir diğer etkili yöntem ise blog olmaktadır. Günümüzde sitelerin açmış olduğu bloglar, harika bir destek alanıdır. İnsanlar öncelikle blog tarafında bilgi kaynağının olduğunu keşfederler ve biraz zaman geçirirler. Sonrasında da blog tarafından ufak linklemeler ile birlikte, ürünlerinize geçiş sağlayabilirsiniz. Burada blog tarafının güncel tutulması önemli konulardan birisidir. Diğer SEO Çalışmalarımıza da göz atmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bölgesel SEO ile Markanızı Zirveye Taşıyalım

Zeus Dijital olarak bölgesel SEO hizmetimizi de sizler için gerçekleştirmekteyiz. Bölgesel SEO ile birlikte, kurum ya da markanızı istediğiniz bölge içerisinde üst sıralamalara çıkarmaktayız. Burada yapılan çalışma, genel SEO çalışmasına göre rağbet açısından biraz daha kolay olmaktadır. Çünkü “mobilya satın al” ile “Manisa mobilya satın al” kelimelerinin araştırmaları, çok daha farklıdır. Burada bizler konum odaklı olarak çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Aynı şekilde ilk olarak teknik SEO kısmında çalışmalarımızı uygulamaktayız. Sonrasında ise bölgesel olarak gerekli çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.
Bölgesel SEO ile Markanızı Zirveye Taşıyalım
Bölgesel SEO ile Markanızı Zirveye Taşıyalım
Google’da yaptığım araştırmada burada yer alan her iki sitenin de “Manisa mobilya satın al” kelimelerinde üst sıralarda yer aldığını görmekteyiz. Burada sizlerin de mobilya siteniz için bölgesel çalışmalarınızı gerçekleştirebiliriz. Sizler istediğiniz bir lokasyonu bizlere iletir ve sonrasında da gerekli çalışmalarımız başlar. Bu sayede sitenizin hem organik trafiği artmış olur, hem de satışlarınızda büyük oranlarda artışları göreceksinizdir.

Mobilya Sitem İçin Neden SEO Çalışması Yaptırmalıyım?

Birçok kişinin aklında yer alan o sorunun mobilya sitesi seo çalışması neden yapılmalıdır? Öncelikle bu web sitesini açmanızın amacı, ürünleri Google’dan gelen kişiler için satmanız olduğunu düşünmekteyim. SEO ile birlikte sitenize gelen trafiğin artması için, tüm gerekli çalışmaları ekibimiz ile birlikte gerçekleştirmekteyiz. Google, sitenizin teknik alanında iyi bir performans sağlamasını ve düzenli bir yapıya sahip olmasını istemektedir. Bizler burada sorun olabilecek tüm hataları ortadan kaldırmaktayız. Sonrasında da On-Page SEO (Site için SEO) çalışmalarımızı başlatmaktayız. Sonrasında da istediğiniz anahtar kelime ya da ürünler ile birlikte, sıralamalarda en üst yerlerde olmanızı sağlamaktayız. Bu sayede hem trafiğiniz hem de satışlarınızda büyük bir artış olacaktır. Buraya kadar okuyabildiyseniz tebrikler! Çünkü tek bir adım kaldı.. Sizi Olympos Dağına çıkartacak o adım için form doldurun ve sizinle iletişime geçelim!

    WhatsApp Hattı
    1