Kurumsal SEO

Neden Zeus Dijital?

Tecrübeli Ekip
Hızlı İletişim
White Hat SEO

Kullandığımız White hat SEO teknikleri ile birlikte Yükselişinizi planlayalım!

Kurumsal SEO neleri kapsar?

SEO uygulamalarını temel olarak iki başlık şekilde ele almak mümkündür. Bunlar on-page ve off-page SEO çalışmalarıdır. Kurumsal SEO söz konusu olduğunda asıl öne çıkan noktanın site içi çalışmalar olduğunu vurgulamak gerekir. Özellikle sosyal paylaşımlara odaklı siteler için ufak site içi sorunları bir süre görmezden gelmek mümkündür. Ancak kurumsal SEO için bu durum geçerli değildir.

Lokasyona Göre SEO Çalışması

Alt Yapısına Göre SEO Çalışması

Çoklu Dilli Siteler İçin SEO Çalışması

Elbette site dışı SEO çalışmalarının da kurumsal SEO kapsamında önemli bir yere sahip olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak güçlü bir site yapısı oluşturmadan bu aşamaya geçmek faydasızdır. Çünkü en temelde kurumsal bir site bilgi paylaşımına ya da ürün satışına dayalı değildir. Bu da diğer site dışı bağlantı olasılıklarını önemli ölçüde azaltmaktadır. Bu noktada kurumsal bir site için kaliteli bağlantıların daha çok güvenilirliği yüksek haber kaynaklarından ya da sektör açısından önemli kurumlardan gelmesi çok daha önemlidir. Bu doğrultuda kurumsal SEO çalışmalarının odaklandığı alanları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Öncelikle sektör ve rakip firmalar hakkında detaylı bir analiz gerçekleştirmek önemlidir. Böylelikle hem rekabetin yüksekliği hem de sektörün ihtiyaçları tespit edilebilir.
 • Kurumsal SEO açısından anahtar kelime araştırmasının son derece önemli olduğunu vurgulamak gerekir. Titizlikle seçtiğiniz anahtar kelimeleri kilit noktalarda kullanmak başarıya ulaşmanızda büyük rol üstlenir.
 • Site yapısının hiçbir teknik problem içermemesi şarttır. Bu doğrultuda teknik SEO, kurumsal SEO’nun en önemli aşamalarından biridir. Yükleme hızı, görsel tutarlılık ve buna benzer tüm teknik detaylar baştan test edilmelidir.
 • Responsive bir tasarım Google’ın son derece önem verdiği bir kriterdir. Nitekim günümüzde internet kullanımının büyük bir oranı mobil cihazlar üzerinden gerçekleşmektedir. Bu nedenle sitenizin mobil cihazlarda iyi bir deneyim sunması gerekir.
 • Sitenizin kaliteli backlinkler kazanmak için bir SEO stratejisine ihtiyacı vardır. Kaliteli backlinkler Google’a popüler olduğunuzu söyler.
 • Doğru sosya medya kullanımı markanızın dijital dünyadaki görünürlüğüne büyük oranda katkı sağlar.
 • Ziyaretçi trafiği yaratmak için alternatif stratejiler geliştirmek de kurumsal SEO’nun bir parçasıdır. Örneğin subdomain kullandığınız bir blog çoğu zaman işleyen bir yöntemdir.

Kurumsal SEO Neden Farklı?

Küçük ölçekli işletmelerle geniş iş hacmine sahip firmaların SEO stratejileri de büyük oranda farklılık göstermektedir. Büyük bir firma için SEO söz konusu gerektiğinde öncelikle marka bilincine odaklanmak şarttır. Çünkü kurumsal düzeydeki işletmeler, yüzlerce çalışan ve farklı hizmetleriyle spesifik hizmetlerden çok daha fazlasını vadetmektedir. Bu nedenle marka bilinirliğini artırmak ve markaya sadık bir müşteri kitlesi yaratmayı hedeflemek önemlidir.

Ayrıca kurumsal bir işletmenin tıpkı fiziksel iş hacmi gibi dijital hacmi de oldukça geniş ve karmaşık olacaktır. İnternet sitenizle bağlantılı pek çok sayfa, sosyal medya hesabı ve tüketici etkileşimleri gibi pek çok seçenek söz kousudur. Bu nedenle kurumsal SEO stratejinizin tüm bunları kapsayacak şekilde iyi bir planlamaya sahip olması şarttır.

Buna ek olarak kurumsal SEO’nun hedeflenen ziyaretçi sayısından ciddi farklar barındırdığını söylemek mümkündür. Küçük bir işletme için birkaç yüz yeni ziyaretçi trafiği sağlamak önemli bir kazanım sayılabilir. Ancak kurumsal bir işletme için bu sayıların hiçbir şey ifade etmemesi doğaldır. Aksine kurumsal SEO’da binlerce, belki de milyonlarca kişiye hitap etmeniz gerekir. Çünkü bu noktada bahsettiğimiz basit bir ziyaretçi artışı değil, pazar payını korumak ve artırmaktır.

Son olarak itiraf etmek gerekir ki kurumsal bir işleyiş internet dünyasının hızlı dinamiklerine entegre olması zor bir yapıdadır. Nitekim büyük oranda kurumsal işletmelerin dijital dünyaya uyum sağlamakta zorlandığını söylemek mümkündür. Tüm yöneticilerin ve paydaşların benimseyeceği ideal bir SEO geliştirmek son derece zordur. Bu nedenle çoğu zaman kurumsal işletmeler, internet trendlerine yeterince hızlı bir biçimde tepki vermekte geç kalmaktadır.

İşte bu noktada profesyonel bir kurumsal SEO desteğinin yeni ve daha dinamik bir perspektif kazandıracağını söylemek mümkündür. Bu anlamda ekibimiz sizlere son derece detaylı bir iş birliği önermektedir. Markanızın dijital dünyadaki varlığını güçlendirmek için bizimle çalışabilirsiniz. Kurumsal kimliğinize paralel olarak yürüttüğümüz çalışmalarla çevrimiçi varlığınızın daha ilgi çekici bir hale geleceğinden emin olabilirsiniz.

SEO stratejileri uygulama ve hedeflerine bağlı olarak çeşitleri türlere ayrılır. Temel olarak kurumsal SEO, işletmenizin web sitesini Google için uyumlu hale getirmektir. Ancak standart uygulamalara göre oldukça farklı yönlere sahip olduğunu vurgulamak gerekir. Standart bir blog sitesi bilgi ve deneyim paylaşımına odaklıdır. Buna karşılık kurumsal bir internet sitesinin daha çok markanın vizyonunu tanıtan bir yapısı vardır. Bu da SEO stratejisini çok daha farklı bir kimliğe sahip kılmaktadır. Hadi ama sizin için neler yapabiliriz gerçekten nasıl sitenizi cironuzu büyütebiliriz buna odaklanan bir ajansı tercih etmelisiniz!

SEO danışmanı nedir ve ne yapar?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) danışmanlığı bugünlerde bazı sebeplerden dolayı çok popüler hale geliyor…

İnternet çok hızlı bir şekilde büyüyor ve bu nedenle Google gibi arama motorlarında üst sıralarda bulunmak her zamankinden daha öneme sahip!

Ancak, bir işletme sahibi olarak kendinize şu tarz sorular soruyor olabilirsiniz:

 • SEO danışmanı nedir?
 • SEO uzmanı gerçekten ne yapar?
 • Şirketimin web sitesi için SEO yapan bir kişiyi işe almam gerekiyor mu?

Gelin biraz daha derine dalıp sizin için bu soruları cevaplamanıza yardımcı olalım…

SEO danışmanı nedir ve neden bir SEO danışmanına ihtiyacım var?

Genel olarak bir danışman, herhangi bir konuda uzmanlaşmış ve bu konuda tavsiyeye ihtiyacı olan kişiler ve şirketler tarafından tavsiye vermesi için ödeme yapılan kişiye denir. Aynı şekilde SEO danışmanının bundan bir farkı yoktur. Bu danışmanlar, arama motoru optimizasyonu konusunda uzmandırlar ve işletmeler ve site sahipleri tarafından daha yüksek sıralamalar, daha hedefli kitle ve sonuç olarak web siteleri için daha fazla kâr elde etmek için tavsiyelerde bulunmaları için ödeme alırlar. En azından profesyonel bir SEO danışmanı veya danışmanlık firması aşağıdaki alanlarda (çok daha fazlası dahil) yeterli deneyim ve uzmanlığa sahip olmalıdır…

Kurumsal SEO Danışmanlığı Hizmeti Veriyor Musunuz?

Bu noktada sizlere güçlü bir kurumsal SEO desteği vadettiğimizi vurgulamak isteriz. Sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek markanızın kurumsal kimliğini dijital dünyaya entegre edebilirsiniz. Deneyimli ekibimiz gerek içerik gerekse de teknik optimizasyon desteğiyle sitenizin internet dünyasındaki görünürlüğünü artırmaktadır. Bu anlamda sizlere kapsamlı bir destek sunduğumuzdan emin olabilirsiniz.

Yukarıda da vurguladığımız gibi kurumsal SEO, kendisine özgü kısıtlamalar nedeniyle çok daha stratejik bir yaklaşım gerektirmektedir. Buna bağlı olarak bir kurumsal SEO projesinde tipik SEO stratejilerinin doğrudan katkı sağladığını söylemek zordur. Elbette klasikleşmiş uygulamalardan belli bir oranda yararlanmak gereklidir. Yine de kurumsal SEO, geniş bir iş hacmine sahip büyük işletmelerin bütün dijital varlığıyla genel olarak ilgilenir.

Uluslararası Tecrübe

Kimler Olympos dağına tırmandı

Mücadele edecek ve bu dağın zirvesini hak edecek her marka manzarayı izlemeye hak kazanır.

+0

Başarılı Proje

+0K

Hedef Kelimede Sıralama

+0M

Organik Trafik

+0

Dilde Çalışma

Yükselişi Planlayalım!

Yükselmek için tek bir adım kaldı. Hemen formu doldur iletişime geçelim!

  WhatsApp Hattı
  1