İngilizce SEO

Tüm dünyada evrensel bir dil haline gelen İngilizce, Türkiye’de de dijital sektörde sıklıkla kullanılmaktadır. Son yıllarda, İngilizce sitelerin sayısı hızla artmaya başlamış ve bu siteler popülerlik kazanmıştır. Bunun sonucunda da İngilizce temelli sitelerin oluşumuna ve geliştirilmesine yönelik çalışmalar hız kazanmıştır. İngilizce SEO çalışmaları da bu bağlamda dikkat edilmesi gereken ilk adımlardan biridir. İçerik üretimi konusunda pek çok geliştirici, SEO çalışmalarının zor olması nedeniyle İngilizce hizmet vermekten geri durabiliyor. Bunun yanında çok sayıda potansiyel müşteriyi çekmenin en etkili yollarından birinden de vazgeçmiş oluyor. Oysa İngilizce SEO çalışmaları ile dünyanın dört bir yanından insana ulaşmak çok daha kolay olmaktadır. Bu nedenle İngilizce içerik geliştirme ve SEO düzenlemeleri dikkat alınmalıdır.
Turkish dubbing kelimesi ilk sayfa ekran görüntüsü semrush aracından alınmıştır
Turkish dubbing kelimesi ilk sayfa ekran görüntüsü semrush aracından alınmıştır
atonpro.com web sitesi için yaptığımız SEO çalışması ile birlikte teknik SEO ve Outreach hizmetiyle birlikte 1 ayda ilk sayfada sıralandık.

SEO Nedir?

SEO açılımı ile Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelmektedir. İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltılmış biçimi olan SEO kullanımı ile bilinmektedir. İnternet sitelerinin başta Google olmak üzere arama motorlarında öne çıkması adına yapılan çalışmaları temsil eder. Web sitelerinin daha iyi performans göstermesi için SEO çalışmalarının titizlikle yapılması gerekir. Web sitesinin arama sonuçları sayfasında ilk sıralarda çıkması ve iyi performans göstermesi için gerekli olan bazı geliştirmeler vardır. Bu geliştirmeler içinde en önemlisi ve etkilisi SEO tekniği olmaktadır. SEO ile web sitesinin performansı hızla arttırılabilir ve çok sayıda ziyaretçi çekebilir.
Mobileapk.com ingilizce SEO hizmeti(Ekran görüntüsü Ahrefs aracından alınmıştır)
Mobileapk.com İngilizce SEO hizmeti(Ekran görüntüsü Ahrefs aracından alınmıştır)
  SEO uygulamalarının temel amacı, kullanılan arama motorunda görünürlüğü arttırmaktır. Arama sonuçlarında ilk sıralara çıkabilmek için SEO çalışmalarının doğru yapılması etkili sonuçlar doğuracaktır. İlk sıralara yükselen sayfalar, çok sayıda ziyaretçinin ilgisini çekebilir ve sitenin trafiğinin artmasını sağlayabilir. Aynı zamanda, aradığını bulan ziyaretçilerin kalıcı olması sağlanabilir. Bu anlamda bakıldığında SEO’nun fazla ziyaretçiden ziyade kaliteli ziyaretçi çektiği söylenebilir.
Free Spins kelimesine Global bazda çalışmalar yürüttük. 6 ay gibi bir sürede ilk sayfaya ulaşmıştık. Ekran görüntüsü SEO Edge aracından alınmıştır.
Free Spins kelimesine Global bazda çalışmalar yürüttük. 6 ay gibi bir sürede ilk sayfaya ulaşmıştık. Ekran görüntüsü SEO Edge aracından alınmıştır.

İngilizce SEO Nedir?

SEO, bir web sitesi için en önemli kavramlardan biridir. Web sitelerinin arama motorlarında görünür olması ve ilk sıralara çıkabilmesi için SEO en temel gerekliliktir. Bir web sitesini ileriye taşımak ve geliştirmek için SEO, alınması gereken ilk hizmetlerden biridir. Bunun yanında, siteyi tüm dünyaya tanıtmak ve başarısını arttırmak için İngilizce SEO seçenekleri de değerlendirilmelidir. İngilizce SEO çalışmaları sayesinde, dünyanın her köşesinde web sitenize ulaşım sağlanabilir. Kaliteli ve dikkatli yapılan çalışmalar ile web siteniz, arama motorlarında en iyi performansa sahip olacaktır. İngilizce hazırlayacağınız siteniz için profesyonel SEO hizmeti almanız ise sizi bir adım ileriye taşıyacaktır. Bunun için profesyonellerle çalışabilir, İngilizce diline hakim SEO uzmanlarına danışabilirsiniz. Markanızın uluslararası dijital dünyada bilinirlik kazanması, İngilizce SEO teknikleri uygulanmalıdır. Hedef kitle kapasitesi, İngilizce içerik geliştirmeleri ve SEO çalışmaları ile büyütülebilir; böylece büyüme sağlanabilir. Zeus Dijital en kaliteli İngilizce SEO hizmetini alabileceğiniz ilk seçeneklerden biridir. Size ve markanıza uygun SEO çalışmaları ile web sitenizi en iyi şekilde geliştirebilirsiniz.

İngilizce Sitelere SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

İngilizce siteler için SEO çalışmaları, Türkçe sitelerden çok da farklı değildir. Bununla birlikte dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İngilizce site içi SEO çalışmalarında, dikkat edilmesi gereken konular şöyle açıklanabilir:
 • İngilizce dil yapısına ve kurallarına uygun makaleler hazırlanmalıdır. Bu nedenle dil konusunda yetkin kişiler çalışılması önemlidir.
 • Ülkelere göre arama sonuçlarının fark göstermesinin nedenleri araştırılmalıdır. Bu nedenler doğrultusunda gerekli altyapı oluşturulmalıdır.
 • Kullanılan sununun konumu, özellikle birbirinden uzak bölgelerde gecikmeler olabilmesi nedeniyle dikkate alınmalıdır. Uzak konumda yer alan kişilerin siteye erişimi uzun sürebileceği için konum detayları göz önünde bulundurulur.
 • URL yapısı, sitenin hedefindeki ülkeye ve diline göre değişim gösterir. Bu nedenle, URL yapısının stratejisinin iyi belirlenmesi ve uluslararası düzeyde erişilebilir olması gerekir.
 • Tüm bunların yanında sosyal medya kanalları etkili bir şekilde kullanılmalıdır. Hedef kitlede yer alan insanların siteye ulaşmaları ve keşfetmeleri için sosyal medya platformları yardımcı olacaktır.

İngilizce SEO Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngilizce içerikli bir web sitesi hazırlarken SEO planlamasında dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Site içindeki meta etiketlerini kullanırken, hit alan anahtar kelimeleri kullanarak ivme yakalayabilirsiniz. Buna ek olarak site yönetim araçlarından konum ayarlarını yurt dışı olarak yapmanız önemlidir. İngilizce SEO çalışmasında yurt dışı lokasyonlu bir hosting almak, bu anlamda işe yarar bir yöntemdir. Aynı şekilde backlink hiyerarşisinde, yurt dışındaki yabancı sitelerden destek alınabilir. İngilizce SEO işlemleri yapmak için özgün içerik oluşturmaya ve düzenli olarak tanıtım yazıları paylaşmaya özen göstermelisiniz. Düzenli ve kaliteli içerik paylaşımı ile sitenin hitap ettiği kitleyi genişletmeniz mümkündür. Son olarak, site içeriği tümüyle İngilizce olarak oluşturulacaksa; İngilizce sitelerden uygun backlinkler alınabilir. Web sitenizin içeriğine uyumlu anahtar kelimelere yakın içeriğe sahip sitelerden backlink almak iyi bir yöntem olacaktır.

İngilizce SEO Ajansı Ne Yapar?

İngilizce SEO ajansı, genel olarak hizmet verdiği kişi ya da kurumu ve bulunduğu rekabet ortamını çok iyi tanımalıdır. İngilizce SEO tekniği düşünüldüğünde en iyi hizmeti alabileceğiniz yerlerden biri Zeus Dijital olacaktır. Yeni ve gelecek vadeden bir piyasa olan dijital reklam ve pazarlama sektörü, Zeus Dijital bünyesinde titizlik ve özveri ile gelişmektedir. Markanızın dijital ortamda yükselmesini ve adının duyulmasını istiyorsanız İngilizce SEO çalışmaları için başvurabileceğiniz ilk yerlerden biri olacaktır. SEO teknikleri ve hizmet seçenekleri hakkında bilgi almak için merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını Zeus Dijital’de bulabilirsiniz.
İngilizce SEO Danışmanlığı +15 Yıllık Deneyim 25+ Sektör Deneyimi

İngilizce SEO Danışmanlığı

Benzersiz bir SEO Deneyimi için son adım!

  1000$'dan başlayan fiyatlar!
  Olympos dağına tırmanmak isteyenlere özel!

  Bol Trafikli & Dönüşüm Odaklı SEO Hizmeti

  Ne yani yoksa siz hala trafik ve dönüşüm sıkıntısı mı çekiyorsunuz?

  WhatsApp Hattı
  1