Startup SEO Danışmanlığı

Bir startup projesinin hedeflerine ulaşmasında SEO çalışmalarının önemi büyüktür. Henüz başlangıç aşamasında olduğu için startup bir girişim dijital dünyada görünür olmak adına daha sağlam adımlara ihtiyaç duyar. Bu noktada startup SEO danışmanlığı çok daha efektif bir strateji oluşturmanız için idealdir. Kapsamlı bir SEO stratejisi işletmenizin çok daha hızlı bir biçimde hedeflerine ulaşmasına büyük oranda yardımcı olur.

Özellikle internet kullanımının arttığı günümüzde pek çok startup için başarıya giden yol dijital dünyadan geçmektedir. Bu anlamda internetin sağladığı olanaklar, çok daha düşük maliyetlere efektif reklam ve pazarlama teknikleri uygulamak için oldukça uygun bir alan yaratmaktadır. Aynı zamanda sunduğunuz hizmet ne olursa olsun potansiyel müşterilerinizin büyük çoğunluğunun internette olduğunu gözden kaçırmamak gerekir. Bu doğrultuda SEO çalışmaları, hedef kitlenize ulaşmanız için bir anahtar görevi üstlenir.

Örnek bir start-up çalışmasını aşağıda görebilirsiniz;

Online psikolog kelimesi 3 aylık çalışma sonrası
Online psikolog kelimesi 3 aylık çalışma sonrası

Bu noktada profesyonel bir SEO desteği istiyorsanız sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebileceğinizi vurgulamak isteriz. Girişiminiz için en doğru hamleleri belirleyen uzmanlarımız, sizlere orta ve uzun vadede yüksek bir SEO başarısı vadetmektedir. İşletmeniz için ideal stratejiyi belirleyen firmamız, süreci kesintisiz bir biçimde analiz ederek optimize sonuçlar almaktadır. Bu doğrultuda kısa sürede beklentilerinizi aşan bir etkileşime ulaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Startup SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO söz konusu olduğunda elbette uygulanması gereken bazı standartlardan olduğu kuşkusuz bir gerçektir. Yine de bir startup SEO projesinin farklu uygulamaları da kapsadığını vurgulamak gerekir. En başta, pek çok startup’ın sizinle benzer bir şekilde dijital dünyaya açılma planlarını yaptığını gözden kaçırmamanız önemlidir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi son yıllarda internet, ülkemizde de işletmeler tarafından nihayet keşfedilmeye başlamıştır.

Buna bağlı olarak Google ve diğer arama motorlarında görünürlük elde etmek için ciddi bir rekabet söz konusudur. Bir startup açısından baktığımızda işletmenin dijital pazarlama ve reklamcılığa ayırdığı bütçenin çok daha az olması doğaldır. Bu nedenle son aşamada elde edilecek kazanımlar yerine mevcut koşulların nasıl avantaja çevrilebileceğine odaklanmak çok daha önemlidir. Bu anlamda startup SEO işletmenizin sektörde rekabetçi bir konum elde etmesinin yollarını bulmanız demektir.

Bu açıdan baktığımızda startup SEO danışmanlığının ne olduğunu açıklamak çok daha kolaydır. En temelde amaç, kullanıcı aramalarının organik bir biçimde anlamlı etkileşimlere dönüşmesini sağlamaktır. Bu sayede işletmenin satış potansiyelini artırarak iş hacmini büyütmek mümkün olmaktadır. Sitenizin rekabet olan anahtar kelimelerde ön sıralarda yer alması anlamlı etkileşim sayısını büyük oranda artırır. Çünkü genel kullanıcınıların büyük bir bölümü sadece arama sonuçlarının ilk sayfasında yer alan içeriklere göz atmaktadır. Yüksek olasılıkla hedef kitlenizin de büyük çoğunluğu bu kullanıcılar arasında yer almaktadır.

Startup SEO Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Tüm SEO çalışmalarında olduğu gibi startup SEO çalışmalarında da projenin etkisi büyük oranda planlamaya bağlıdır. Bu nedenle işletme olarak gerçekçi hedefler belirlemeniz büyük önem taşımamaktadır. Daha önce de söylediğimiz gibi internet dünyasında benzer bir planlamayla hareket eden birçok firma vardır. Bu nedenle başlangıçtaki temelleri iyi inşa ettiğinizden emin olmalısınız. İşletmenizin hedeflerine hızlı ve organik bir şekilde nasıl ulaşacağı sorusu büyük oranda SEO stratejinizi belirleyecektir.

Burada tercih edebileceğiniz pek çok farklı yol olduğunu ifade etmek gerekir. Örneğin, sunduğunuz hizmetler uygunsa bir blogda hizmetleriniz hakkında bilgi vermek iyi bir fikirdir. Benzer bir biçimde içerik pazarlaması gibi yöntemler de deneyebilirsiniz. Bunlara ek olarak sosyal medyada aktif bir profil çizmek de oldukça etkili bir yoldur. Tüm bunlardan aynı anda yararlanabileceğiniz gibi startup kimliğine göre seçimler yapmanız da olasıdır. Bu seçeneklerin hiçbirinin kötü olduğunu söylemek mümkün değildir. Ancak bu noktada en önemli olan startup olarak hedefleriniz ve bütçenizi nasıl kullanacağınız gibi konulardır. Bu doğrultuda bir startup için SEO projesinin şu adımlarla ilerlemesi gerektiğini söylemek yanlış olmayacaktır:

  • Öncelikle yukarıda da belirttiğimiz siteniz için gerçekçi hedefler belirlemelisiniz. Çevrimiçi olarak ürün satışı yapmak dijital pazarlamacılığın yalnızca bir yönüdür. Bunun dışında bir takipçi kitlesi elde etmeye çalışmak, uygulamanız için kullanıcılar bulmak ya da farklı yatırımcılarla ortak hareket etmek gibi farklı hedefleriniz de olabilir.
  • Hedeflerinizi belirlemenizin akabinde hedef kitlenize dair bir araştırma yapmanız şarttır. Bir SEO projesinin olmazsa olmazlarının başında hedef kitlenizin arama alışkanlıklarını anlamaya çalışmak gelir.
  • Bunun ardından içeriklerinizde yer vereceğiniz anahtar kelimeleri seçmeye başlayabilirsiniz. Bu noktada rekabet etmeyi planladığınız diğer işletmeleri de inceleyebilirsiniz.
  • İçeriklerinizi yayınlamaya başlamadan önce sitenizi teknik açıdan hem kullanıcı hem de arama motoru dostu bir hale getirdiğinizden emin olmalısınız.
  • Son olarak SEO çalışmalarının başlangıç aşamasından ibaret olmadığını hatırlatalım. Aksine tüm bunları yaptıktan sonra içeriklerinizin performansını analiz ederek gerekli reaksiyonları göstermeniz de son derece önemlidir.

Startup SEO Danışmanlığı Neden Önemli?

Bir startup için SEO çalışmalarının önemi standart bir işletmeye göre çok daha fazladır. Çünkü startup projeleri gerek bütçe gerekse de iş hacmi olarak çok daha riskli bir konumdadır. Bu anlamda SEO çalışmaları startup projeler için umdukları büyüme fırsatını yaratabilecek potansiyele sahiptir. Ziyaretçi trafiği sağlamak, özellikle trendlere uygun bir hizmet sunduğunuzda aradığınız rüzgarı arkanıza almanızı sağlayabilir. Bu açıdan Google aramalarında üst sıralarda yer almak projenizin gelişimi için oldukça önemlidir.

[tek_alertbox ab_type=”ab_warning” ab_message=”Buraya kadar okuyabildiyseniz tebrikler! Çünkü tek bir adım kaldı.. Sizi Olympos Dağına çıkartacak o adım için form doldurun ve sizinle iletişime geçelim!”]
WhatsApp Hattı
1