Kobi SEO Danışmanlığı

Günümüzün dünyasında internetin sahip olduğu önem tartışmaya açık olmayacak büyüktür. Bu doğrultuda kurumsal firmaların dijital dünyada yer alma çabası her geçen gün daha sıkı bir rekabeti beraberinde getirmektedir. Buna paralel olarak diğer alanlarda olduğu kobi SEO danışmanlığı konusunda da sizlere güçlü bir destek vadetmekteyiz. Sayfamızdaki ürünleri inceleyerek hizmetlerimiz hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

SEO söz konusu olduğunda oldukça geniş bir alandan söz ettiğimizi vurgulamak gerekir. Nitekim Google’ın halihazırda arama sonuç sıralamaları için 200’den fazla metrikten yararlandığı bilinmektedir. Buna paralel olarak SEO çalışmaları oldukça kapsamlı ve uzun vadeli projelerdir. Hiç kuşkusuz tüm bunlar kobi SEO danışmanlığı söz konusu olduğunda da aynı şekilde geçerlidir. Sitenizin SEO performansı, iş hacminizi büyük oranda etkileyecek bir faktördür.

İş dünyasında en önemli nokta hedef kitlenize doğru şekilde ulaşmaktır. Bir işletme, ne kadar güçlü bir kimliğe sahip olursa olsun bunu müşterilerine aktaramadığı sürece yok olmaktan kurtulamaz. Çünkü iş dünyasının temelinde yer alan kazanç devre dışı kalmaktadır. Bu noktada profesyonel bir SEO çalışması yürütmek, işletmenizin potansiyel müşterilerine ulaşması için ideal bir yoldur. Günümüzde insanların büyük çoğunluğu alacakları ürün ya da hizmetlere Google üzerinden karar vermektedir.

Üstelik bu noktada çoğu kullanıcının yalnızca Google arama sonuçlarında yer alan ilk sonuçlara baktığını da vurgulamak gerekir. Dolayısıyla sitenizin SEO performansı doğrudan anlamlı etkileşim oranının artacağını göstermektedir. Kimi girişimciler dijital dünyada potansiyel müşterilerine ulaşmak için web site kurmanın yeterli olacağını düşünür. Ancak SEO çalışmaları olmaksızın bir web sitesi açmak hiçbir anlam ifade etmez. Çünkü kurduğunuz siteden neredeyse hiçbir müşterinizin haberdar olması mümkün değildir.

Kobi SEO Danışmanlığı Neden Önemli?

Özellikle kobi şeklinde kısalttığımız küçük ve orta boyutlu işletmeler söz konusu olduğunda SEO’nun çok daha önemli olduğunu ifade etmek gerekir. Çünkü sektörünüzde yer alan devler, mevcut marka bilinirlikleri sayesinde kolaylıkla müşterilerine ulaşabilir. Buna rağmen dev firmaların da SEO için ciddi bütçeler ayırdığını söylemek hiç de abartılı olmayacaktır. Dolayısıyla bu tür işletmelerin domine ettiği bir alan zaten mevcuttur.

Buna karşılık kobilerin kendi iş hacimlerini büyütmesi için yeni stratejilere ihtiyaç duyması doğaldır. Nitekim bu noktada dijital dünyanın küçük ve orta boyutlu işletmeler için yeterli fırsat barındırdığını söylemek mümkündür. Doğru stratejiyi izleyerek standartların üstünde bir başarı elde etmek ve ciddi oranda ziyaretçi trafiği sağlamak hiç de zor değildir. İşte tam da bu noktada kobi SEO danışmanlığı kapsamında geniş bir çalışmaya başvurmakta fayda vardır.

Çünkü kobi SEO danışmanlığı bu türden bir işletmeye takip edebileceği yolu göstermektedir. Sektörünüzdeki trendleri takip etmenin yanı sıra hedef kitlenizin arama alışkanlıklarına göre stratejiler belirlemeniz de mümkün olacaktır. Bu anlamda bir SEO çalışmasının hedef kitleyle markayı doğru platformda buluşturmaya yarayan çalışmalar bütünü olduğunu söylemek mümkündür. Sitenizi bu doğrultuda optimize etmek, potansiyel müşterilerinize ulaşmak için etkili bir yoldur.

Buna ek olarak başarılı bir SEO çalışmasının marka güvenilirliğine ve kurumsal kimliğe yaptığı katkıları da göz ardı etmemek gerekir. Nitekim istatistiklere bakıldığında kullanıcıların büyük çoğunluğu Google’da karşılarına çıkan firmalara daha fazla güven duymaktadır. Üstelik bu güven SERP sayfasında sıralamanız yükseldikçe doğru orantılı bir biçimde artmaktadır. Bu doğrultuda sitenizi arama motorlarına göre optimize etmenin doğrudan satış rakamlarına yansıyacağını söylemek abartılı olmayacaktır. Bu açıdan küçük bir bütçeyle beklentilerinizin oldukça üstünde kazanımlar elde etmeniz mümkündür. Google sıra bulucumuzu hemen deneyin!

Kobi SEO Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi SEO projeleri birbirleriyle uyumlu pek çok katmanı içerir. Buna karşılık küçük ve orta boyutlu işletmeler için yapılması gereken özel uygulamalardan bahsetmek mümkündür. Böylelikle aynı sektörde yer aldığınız dev firmalarla rekabete girmeksizin de dijital dünyada yer edinebilirsiniz. Nitekim dev firmalarla rekabet aynı şekilde dev bütçeler gerektirir. Ancak kobiler söz konusu olduğunda böylesi bütçelerden bahsetmek oldukça güçtür. Bu nedenle çok daha hedefe yönelik ve nokta atışı uygulamalarda bulunmak gerekir. Bu doğrultuda bir kobi SEO çalışmasının şu noktaları içerdiğini söylemek mümkündür:

  • Küçük ve orta boyutlu işletmeler için en önemli alanlardan biri hiç kuşkusuz hedeflemedir. Özel konum tabanlı bir hedeflemenin doğrudan satış rakamlarına yansıma olasılığı çok daha yüksektir. Bu nedenle yerel SEO stratejilerini uygulamak büyük bir katkı sağlayacaktır.
  • Benzer bir biçimde Google My Business ve Haritalar gibi uygulamalarda işletmenizin konumunu belirtmek de büyük önem taşır. Günümüzde pek çok insan bir hizmet almadan önce Google üzerinden araştırma yapmaktadır. Hedef kitlenizi yakınlarında bu türden bir işletme olduğuna dair haberdar etmelisiniz.
  • Güncel trendleri yakalamak küçük ve orta ölçekli işletmeler için fark yaratan faktörlerden biridir. Bunun için de en etkili yollardan biri aktif sosyal medya kullanımıdır. Sosyal medya üzerinden hedef kitlenizle doğrudan etkileşime geçebilirsiniz.
  • Ayrıca sosyal medya paylaşımlarının siteniz için backlinkler yaratacağını da gözden kaçırmamalısınız. Özellikle diğer kullanıcıların yapacağı paylaşımlar sitenizin popülaritesini büyük oranda artıracaktır.
  • Küçük ve orta boyutlu işletmelerin yeni ziyaretçileri etkilemek için çok kısa bir zamanı vardır. Bu nedenle ziyaretçilerinizin sitenize girdiğinde hiçbir teknik problemle karşılaşmaması önemlidir. Bu anlamda teknik SEO’ya ve kullanıcı dostu bir tasarıma önem vermeyi unutmamalısınız.
WhatsApp Hattı
1