En İyi 5 Site Kurma Platformu | Blog Sahibi Olmaya Hazırlanın

En İyi 5 Site Kurma Platformu | Blog Sahibi Olmaya Hazırlanın
Günümüzde internete ve internet içeriklerine olan ilgi, her geçen gün artmaktadır. Bildiğiniz üzere Zeus Dijital olarak sizlere hem SEO alanında, hem de  blog alanında farklı kategorilerdeki yazılara yer vermekteyiz. Bu yazımızda da sizlerle birlikte internet alanında son zamanların popüler konusu olan site açma ile alakalı gerekli platformlardan bahsedeceğim. Sizler için En İyi 5 Site Kurma Platformu belirledim ve sırası ile sizlerle birlikte liste halinde paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz üzere son günlerde internetin yaygın kullanılması ve sitelerin artması, insanların blog açma konusundaki isteklerini arttırmaktadır. Bu sebepten dolayı da internet sitesi kurma ile alakalı birçok konu merak edilmektedir. İnternette online olarak site kurabileceğiniz ve sitenize içerik girebileceğiniz birbirinden farklı platform ve siteler yer almaktadır. Birçoğu basit olurken, birçoğu da profesyonel olarak hizmet sunmaktadır. Bu yazımızda sizlere uygun olabileceğini düşündüğüm en uygun ve ideal site kurma siteleri ile alakalı paylaşımda bulunacağım. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan merak edilen konu başlıklarımıza geçiş yapabiliriz. Bu sayede bizleri ne tür bilgilerin beklediğini de görmüş olabiliriz. Site kurma ile alakalı sizlerin de tavsiye ettiği farklı platformlar varsa, mutlaka yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

En İyi 5 Site Kurma Platformu

Sizlerle birlikte paylaşacağım platformları ücretsiz olarak kullanabilir ve kolaylıkla sitenizi oluşturabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken noktanın, size uygun olan site kurma aracının seçiminde doğru kararı vermenizdir. Sonrasında ise kullanmaya direkt olarak başlayabilirsiniz.

1. WordPress

Wordpress
WordPress
Listemizin ilk sırasında en popüler site kurma aracı olan WordPress bulunmaktadır. Profesyonel bir site oluşturmak ve ziyaretçileriniz ile birlikte içeriklerinizi paylaşmak isterseniz, bu platform tam olarak size göre yapılandırılmıştır. WordPress, dünya üzerinde en çok kullanılan ve tercih edilen platformlardan birisidir. Her geçen gün büyüyen kullanıcı kitlesi ve gelişen yapısı ile birlikte, onlarca farklı avantaja sahiptir. Peki wordpress ücretli mi? Tabi ki de cevabım ”Hayır” olacaktır. WordPress bir araç olduğu için tek almanız gereken domain ve hosting paketidir. Sonrasında ise hosting firmanızın kurulum alanında wordpress kurulumunu gerçekleştirebilir ve sitenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Günümüzde wordpress platformunun tercih edilmesi, birçok farklı faktöre göre değişiklik göstermektedir. Diğer platformlara göre daha farklı tema yapıları, özelleştirilebilir yazı ve tema seçenekleri, hızlı sayfa yüklenmeleri gibi onlarca seçenek sizleri beklemektedir.

2. Wix

Wix
Wix
Wix, ülkemizde en çok kullanılan ve kullanılması için tavsiye edilen yazılımlardan birisidir. Uzun yıllardan bu yana hizmet vermeye devam eden Wix, her geçen gün daha büyü bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Kodsuz web sitesi yapma imkanı sunan bu servis, en basit düzeye sahip olan platformlardan birisidir. Online olarak web sitenizi oluşturmanızı ve kullanmanızı sağlayan bu platform, ücretsiz olarak kullanabilmenize olanak sağlamaktadır. 19 farklı dil üzerinden ve farklı ülkelerde hizmet sunan Wix, İsrail merkezli fakat aynı zamanda nasdaq borsası içerisinde işlem gören bir isimdir. Tek bir hisse fiyatının 100 – 150 dolar gibi bir fiyat ile satıldığını görmekteyiz. Piyasa değeri ise günümüzde 6 milyar dolar gibi bir fiyat üzerinden değerlendirilmektedir. İşini en iyi yapan ve kalitesi ile ön plana çıkan bir platformdur. Kullanabileceğiniz en basit online site kurma araçlarından birisidir. Özellikle sürükle bırak özelliği ile birlikte, temalarınızı oluşturmada ve düzenlemede harika kolaylıklar sağlamaktadır. Ayriyeten Wix bünyesinde yer alan onlarca farklı hazır site şablonun da yer alması, kullanıcılar için büyük bir avantaj şeklinde değerlendirilmektedir.

3. Weebly

Weebly
Weebly
İnternet sitesi oluşturma araçlarında en çok kullanılan ve ismi geçen platformlardan bir diğeri ise Weebly aracıdır. Basit ve sade bir site oluşturmak istiyorsanız, ”ben kodlama falan bilmem” gibisinden bir düşünceye sahipseniz mutlaka Weebly sitesini tavsiye etmekteyim. Online olarak web sitesi oluşturma alanında harika bir kullanıcı deneyimi sunan bu platform, her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Günümüzde genel olarak toplamda 40 milyondan fazla web sitesi, weebly tarafından oluşturulmuş durumdadır. Bu rakam dünya üzerindeki genel olarak internet sitelerinin genel olarak %2’sine tekabül edildiği söylenmektedir. Bu duruma baktığımızda da weebly online web sitesi oluşturma aracının bir hayli popüler olduğunu anlamaktayız. Bu platformda da sürükle bırak özelliği yer alıyor ve bu sayede harika basit bir kullanımı yer almaktadır. Temaları özelleştirme alanında özellikle bir hayli hoşunuza gideceğini söyleyebilirim. Sunmuş olduğu hazır site şablonları ile birlikte sitelerde yer alan eklentiler ile uyumlu olduğunu görmekteyiz. Weebly içerisinde 350’den fazla eklentinin yer aldığını görmekteyiz. Bu eklentiler ile birlikte sitenize ek olarak farklı işlevler ekleyebilirsiniz. Ayrıca bu eklentiler kullanıcılar ile birlikte ücretsiz bir şekilde paylaşılıyor ki bu durum da weebly kullanıcılarının bu durumdan bir hayli memnun kaldığını görmekteyiz.

4. Shopify

Bir diğer online site kurma aracımız ise Shopify olmaktadır. Shopify, aslında e-ticaret sitelerinde kullanılan ve en popüler araç türlerinden birisidir. Her geçen gün daha fazla kitleye sahip olan bu platform, e-ticaret sitesi oluşturma alanında üst sıralarda yer almaktadır. Dünya üzerinde de yoğun bir rağbetin görüldüğünü söyleyebilirim. Genel olarak baktığımızda 1 milyondan fazla kişinin bu platform üzerinden e-ticaret sitesi açma alanında Shopify’ı tercih ettiğini görmekteyiz. Popülerlik olarak bir hayli yüksek ivmesi olan bu platform, SEO alanında da büyük avantajlar sağlamaktadır. Shopify, kodlama bilgisi ve herhangi bir teknik bilgisi olmadan kolaylıkla e-ticaret sitesi oluşturabilmenizi sağlamaktadır. Basit ve hızlı bir kullanım sağlaması da, kullanıcılar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Shopify, ülkemizde Türkçe olarak hizmet vermemektedir fakat orta dil ingilizce ile birlikte kullanmak, sizleri zorlamayacaktır. Arayüzünün de basit ve sade olması, kullanım alanında kullanıcılar için son derece kolaylık uygulamaktadır.

5. Site123

Site123
Site123
Hazır şablonları kullanarak basit bir düzeyde web sitesi kurmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise Site123 site oluşturma aracı tam olarak size göre diyebilirim. Türkçe olarak hizmet veren ve site kurma adımında kullanıcılara harika bir hizmet sunan bu platform, her geçen gün daha popüler bir hale gelmektedir. Uzun yıllardan bu yana ülkemizde hizmet veren bu platform, günümüzde binlerce sitenin kurulumunda ve yayınlanmasında büyük katkılara sahip olmaktadır. Site kurma işlerinde basit ve sade bir yapıyı arayanlar, mutlaka Site123 web sitesini denemeleri gerekmektedir. Bu siteyi genel olarak kişisel blog oluşturmada ve kartvizit tarzı bilgilendirme yapan kişiler tercih etmektedir. Müşterilerim bana basit bir sayfadan iletişime geçebilsin istiyorsanız, bu platform da bu tür birçok özellik yer almaktadır. Tema kısmında da hazır şablonların olması, kullanıcılar tarafından avantaj şeklinde değerlendirilmektedir. Bu yazımızda sizlerle birlikte En İyi 5 Site Kurma Platformu başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilir ve bizlerle birlikte paylaşımda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Konu Başlıkları

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

WhatsApp Hattı
1