E-Ticaret Siteleri için En İyi 5 SEO Aracı

E-Ticaret Siteleri için En İyi 5 SEO Aracı
Günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak, her geçen gün daha fazla artan durumlardan birisidir. Dijitalleşme yolunda ilerlerken, insanlar teknoloji ile birlikte günlük yaşamlarını da kolaylaştırmaktadır. Tabi ki internet mağazalarının daha uygun olması, bu durumu tetikleyen en büyük nedenlerden birisidir. E-ticaret siteleri için günümüzde büyük bir rekabet durumu var diyebilirim. Bu rekabet içerisinden sıyrılabilmek ve güçlü rakiplerin önüne geçebilmek için birtakım çalışmalar gerekmektedir. Özellikle de webmasterlar SEO alanında birçok farklı olaya göz atmaktadırlar. SEO çalışmalarında hiç bir detayı atlamadan eksiksiz bir şekilde yapmak, en doğru çalışma stillerinden birisidir. Sayfa içi SEO, teknik SEO gibi birçok farklı seçenek yer almaktadır. Sizler için hazırlamış olduğum bu siteler sayesinde anahtar kelime analizi, backlink alımları, SEO teknikleri gibi birçok araştırmayı kolaylıkla yapabilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri için En İyi 5 SEO Aracı

1. SEMrush

SEMrush
SEMrush
SEO alanında kullanabileceğiniz en iyi platformlardan birisi SEMrush isimli web sitesidir. Rakiplerinizin sitelerini detaylı olarak araştırmanız ve raporlar ile birlikte incelemenize olanak sağlamaktadır. SEO ile alakalı toplamda 26 farklı aracı bünyesinde barındırmaktadır. Kolay kullanımı ve modern arayüzü ile birlikte ön planda olmaktadır. Bu siteyi kullanarak anahtar kelime analizleri, sayfa içi SEO, yerel SEO gibi birçok farklı araçtan faydalanabilirsiniz.

2. Ahrefs

Ahrefs
Ahrefs
İnternet dünyasında ismini mutlaka duyduğunu düşündüğüm bir diğer platform ise Ahrefs isimli web sitesidir. Webmaster olan herkes genel olarak Ahrefs aracını mutlaka duymuş yada kullanmıştır. Rakip analizlerinde ve kendi sitelerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz, en detaylı analiz programlarından birisidir. Doğru SEO çalışmalarında sizlere yardımcı olabilecek Ahrefs, sıra izleme, site denetimi gibi birçok farklı alanda popüler durumdadır. Yaptığınız araştırmaları ve analizleri derinlemesine yaptığı için, kullanıcılardan olumlu dönüşler almaktadır. Özellikle de backlink çalışmalarında tercih edilen bir platformdur.

3. Screaming Frog SEO Spider

Screaming Frog SEO Spider
Screaming Frog SEO Spider
Sitelerin SEO hatalarına karşı önlem almak için mutlaka Screaming Frog SEO Spider aracını kullanmanızı tavsiye ederim. Profesyonel bir şekilde analiz yapmanızı sağlayan bu program, her geçen gün daha büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmaktadır. Sitenizdeki tüm verileri ayıklayarak daha anlaşılır bir şekilde raporlamaktadır. Bu sayede site içerisinde yer alan tüm SEO hatalarına karşı bir önlem almış olmaktasınız. Aracı ücretli yada ücretsiz olarak kullanım sağlayabilirsiniz. Ücretli versiyonunda bir hayli özelliğin aktif olduğunu görmekteyiz.

4. Helium 10

Helium 10
Helium 10
Dünya üzerinde Amazon üzerinden yapılan e-ticaret, günümüzde en büyük rağbet gören alanlardan birisidir. Her geçen gün satış rekorları kıran Amazon, aynı zamanda satış yapan üyelerine büyük avantajlar sağlamaktadır. Helium 10, Amazon üzerinden satış yapan işletmelere yönelik geliştirilen bir araçtır. Ürün araştırmaları yapmanızı, listeleme optimizasyonu, anahtar kelime analizleri gibi birçok farklı aracı bünyesinde barındırmaktadır. Ülkemizde her ne kadar yeni yeni keşfedilmeye başlasa dahi, yüksek hacimli kelimeleri bile keşfetmenizi sağlamaktadır.

5. Moz Pro

Moz Pro
Moz Pro
E-Ticaret Siteleri için En İyi 5 SEO Aracı listemizin kapanışını Moz Pro ile birlikte yapmak istedim. Ülkemizde en çok kullanılan ve tercih edilen platformlardan birisidir. Özellikle de e-ticaret alanında faaliyet gösteren sitelerin SEO’sunu güçlendirmek için kullanılabilecek harika bir araçtır. Diğer araçlarda olduğu gibi ücretli sürümünde hemen hemen her SEO aracını desteklemektedir. Kullanırken özellikle anahtar kelime analizinde ve rakip analizi kısmında harika bir kullanıcı deneyimi yaşayacaksınız. Direkt olarak sizlerde bu siteyi, e-ticaret siteleriniz için kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle birlikte E-Ticaret Siteleri için En İyi 5 SEO Aracı başlığı altında bilgilendirme yapmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve bilgi içeren bir makale türü olmuştur. Sizlerde aşağıda yer alan yorum kısmına konu ile alakalı görüşlerinizi yazabilirsiniz. Ayrıca bu içerikler de dikkatinizi çekebilir:

Konu Başlıkları

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

WhatsApp Hattı
1