En Iyi WordPress Site Tasima Eklentileri

En Iyi WordPress Site Tasima Eklentileri

Sıfırdan bir WordPress web sitesi oluşturmak yeterince zaman alıcıdır. Ancak, onu başka bir sunucuya taşımak, sitenizi bozabilecek bir dizi olası sorunla birlikte gelir. Hiç kimse tüm zor işlerini kaybetmek istemez, bu nedenle ileri teknik bilgi veya özel bir WordPress geçiş eklentisinden yardım almadan bu tür görevlere kalkışmamak en iyisidir. Neyse ki piyasada tüm site dosyalarınızı kesinti olmadan yeni bir web barındırıcısına aktarmanıza yardımcı olabilecek birkaç güvenilir araç var. Müşteriler için profesyonel olarak siteler geliştiriyorsanız, bir WordPress geçiş eklentisi de kullanışlı olabilir. Siz de yerel olarak bir sitede çalışıyorsanız, değişikliklerinizi canlı yayınlamanın güvenli bir yoludur. Bu makalede, çoğu bir siteyi ücretsiz olarak taşımanıza izin veren en iyi beş WordPress geçiş eklentimize genel bir bakış sunacağız. Bu çözümler tüm deneyim seviyelerine uygundur, böylece bir WordPress uzmanı olmasanız bile web sitenizi taşıyabilirsiniz.

 En İyi WordPress Geçiş Eklentileri Nelerdir?

Artık bir wordpress geçiş eklentisi ne zaman işe yarayabileceğini tartıştığımıza göre, beş mükemmel seçeneğe bakalım. Sizin için en uygun olanı teknik becerinize bağlı olacaktır, ancak her biri bir WordPress web sitesini taşımak için zaman kazandıran bir seçenek sunar.

 All-in-One WP Migration

WordPress geçiş eklentisi Sürecin nasıl çalıştığına dair herhangi bir teknik bilgiye sahip değilseniz, sitenizi taşımak bunaltıcı görünebilir. All-in-One WP Migration eklentisinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bu acemi dostu araç, gerekli tüm görevleri yalnızca birkaç tıklamayla tamamlamanıza olanak tanır. Eklenti, sitenizin tamamını tek bir dosya olarak dışa aktarmanıza olanak tanır. Ardından, hedef sunucunuzdaki yeni bir WordPress geçiş eklentisi kurulumuna All-in-One WP Migration eklentisini kurarsınız , bu dosyayı yüklersiniz ve taşınan siteniz kullanıma hazırdır. Serileştirme sorunu olmadan sitenizin sorunsuz geçişini sağlamak için ‘bul ve değiştir’ seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, bu eklentiyi kullanırsanız yükleme boyutu sınırlamaları konusunda endişelenmenize gerek yoktur, çünkü daha büyük siteleri 2 MB’nin altındaki küçük parçalar halinde taşıyacaktır. Ayrıca, All-in-One WP Migration, uzun bir barındırma sağlayıcıları listesiyle uyumludur. Ancak, gerçekten büyük siteler için, bulut yaklaşımı büyük siteler için daha güvenilir olduğundan, bulut depolama hizmetleriyle eşitleme yapmanızı sağlayan premium uzantılardan birine yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

 Duplicator

Duplicator, site dosyalarınızı yeni bir konuma aktarmanıza yardımcı olabilecek başka bir popüler WordPress geçiş eklentisi. Ayrıca, adından da anlaşılacağı gibi, bu araç, verilerinizi yerel bilgisayarınızda saklama seçeneği ile web sitenizi kopyalamanıza, taşımanıza ve klonlamanıza olanak tanır. Duplicator, tüm yüklemenizi iki ayrı dosya olarak dışa aktarmanıza olanak tanır. Ardından, FTP veya cPanel Dosya Yöneticisi kullanarak bu dosyaları hedef sunucunuza yüklemeniz yeterlidir. Buradan sitenizi tamamen taşımak için basit sihirbazı takip edebilirsiniz. Ayrıca, etki alanı adlarını değiştirmek ve serileştirme sorunlarını gidermek için veritabanınızda bul ve değiştir komutunu çalıştırmanıza yardımcı olabilir. Geçiş dışında, Pro sürümüne yükseltirseniz manuel veya otomatik olarak yapabileceğiniz sitenizi yedeklemek için Duplicator’ı da kullanabilirsiniz . Ayrıca, canlı sitenizi kesintiye uğratmadan yeni temaları veya eklentileri test etmenizi sağlayan kullanışlı hazırlama özelliklerini kullanabilirsiniz.

 Migrate Guru

Bir sonraki önerimiz, büyük bir siteyi veya çok siteli bir ağı yeni bir sunucuya taşımak istiyorsanız mükemmel bir seçenek olan Migrate Guru’dur. Bu WordPress geçiş eklentisi, işlemi kolaylaştırır ve 200 GB’a kadar olan büyük dosyaları bile aktarmanıza olanak tanır. Bu hafif eklenti, işlem Migrate Guru’nun sunucuları aracılığıyla kolaylaştırıldığı için üçüncü taraf bir depolama çözümüne sahip olmanızı gerektirmez. Bu şekilde, sitenizin çökmesi nedeniyle beklenmedik kesintiler veya başarısız transferler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Migrate Guru, aynı zamanda, tek tıkla geçiş özelliği sayesinde yeni başlayanlar için uygun ve kullanımı çok hızlıdır. Bu, karmaşık 1 GB’lık bir siteyi bile yarım saatten daha kısa bir sürede yeni bir ana bilgisayara aktarabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, tüm büyük sağlayıcılar bu eklentiyi desteklediğinden herhangi bir ek araç yüklemeniz gerekmez. Ancak, Migrate Guru’nun bu listedeki diğer rakipler gibi herhangi bir yedekleme seçeneği sağlamadığını unutmayın. Sitenizin kopyalarını elinizde bulundurmak istiyorsanız, WordPress yedekleme eklentilerine veya diğer çözümlere bakmanız gerekir.

Ayrıca bkz: Kampanya Tekniği: İkinci Derece Fiyat Farklılaştırması Nedir?

 BackupBuddy

Öte yandan, öncelikle web sitenizi de yeniden konumlandırmanıza olanak tanıyan güvenilir bir yedekleme aracı aradığınızı varsayalım. Bu durumda, BackupBuddy sizin için en uygun çözüm olabilir. Bu premium eklenti , sitenizin saldırıya uğraması veya başka sorunlarla karşılaşması ve güvenliği ihlal edilmesi durumunda sitenizin en son sürümünü geri yüklemenize yardımcı olur. Ayrıca, WordPress dosyalarınızın taşınmasını kolaylaştırabilir. BackupBuddy, Google Drive veya Dropbox gibi bulut çözümlerini kullanarak web sitenizi indirmenize ve depolamanıza olanak tanır. Daha sonra ImportBuddy özelliğini kullanarak tüm dosyalarınızı aynı sunucuda veya başka bir konumda geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, web barındırıcınızı değiştirmenize, etki alanınızı ayarlamanıza ve URL’leri kolayca değiştirmenize yardımcı olacak özel bir geçiş aracı sağlar.

 UpdraftPlus

Son önerimiz, güçlü yedekleme, geri yükleme ve klonlama özelliklerine sahip, zengin özelliklere sahip bir eklenti olan UpdraftPlus. Bu aracın birincil amacı, WordPress sitenizi yedeklemektir, bu nedenle tipik bir WordPress geçiş eklentisi değildir. Ancak, özel bir geçiş uzantısı da dahil olmak üzere çeşitli ek özelliklerle birlikte gelir. UpdraftPlus, sitenizi yedeklemeyi kolaylaştırır. Örneğin, herhangi bir ek araca ihtiyaç duymadan, dosyalarınızı tek bir tıklamayla koruyabilir, kopyalayabilir ve aynı veya yeni bir konuma geri yükleyebilirsiniz. Ayrıca, yedeklemenizi Google Drive, Dropbox veya bir dizi başka bulut depolama hizmetine kaydedebilirsiniz. Ayrıca UpdraftPlus, yerel ortamlardan canlı ortamlara dosya aktarmanıza yardımcı olabilir. Bu, siteniz için yeni özellikleri test ediyorsanız kullanışlıdır. Sezgisel bir kontrol paneli kullanarak WordPress dosyalarınızı başka bir alan adına da taşıyabilir ve yeni başlayanların bile web adreslerini başarıyla değiştirmesini sağlayabilirsiniz.

 Transferito

Bir başka harika geçiş eklentisi seçeneği de Transferito’dur. Eklenti, yeni bir konuma otomatik kurulumların yanı sıra 1 tıklama geçişleri sunar. Bu, doğru dosyaları kendiniz kopyalamak ve taşımak veya doğru seçenekleri seçmek için tonlarca zaman harcamanıza gerek olmadığı anlamına gelir ve hepsi hızlı ve kolaydır. Ancak Transferito yalnızca geçişler için değildir ve eklentiyi klonlama, aktarımlar, geçişler, yedeklemeler ve geri yüklemeler dahil olmak üzere çok sayıda amaç için kullanabilirsiniz. Peki nasıl çalışır? Belirtildiği gibi, Transferito’nun kullanımı kolaydır ve kurulum, acemi bir WordPress kullanıcısı için bile yönetilebilir olmalıdır. Eklentiyi yükledikten sonra, yalnızca cPanel bilgilerinizi veya SFTP ve veritabanı ayrıntılarınızı eklemeniz yeterlidir. Ardından geçiş sihirbazı, sezgisel seçenekler sunarak sitenizi taşıma sürecinde size yol gösterecektir bir hedef seçme, tüm sitenizin mi yoksa yalnızca seçili klasörlerin taşınmasını isteyip istemediğinizi seçme, veritabanı hariç vb. Tüm bunları gerçek zamanlı sağlarken durum güncellemeleri ve yol boyunca bir başarı onayı. Artı küçük siteler için transferler tamamen ücretsizdir ve daha büyük siteler için Transferito premium fiyatlandırma planları son derece makuldür ve geçiş uzmanları ekibinden yardımcı destek, eşzamanlı transferler, sınırsız kaydetme ayrıntıları, erişim gibi katma değerli özellikler sunar. Sadece 15 £’dan başlayan planlarla WordPress sitenizi taşırken ek güvenlik için harika bir fırsat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Enquire now

If you want to get a free consultation without any obligations, fill in the form below and we'll get in touch with you.