En İyi Wordpress Site Taşıma Eklentileri

En İyi WordPress Site Taşıma Eklentileri
Sıfırdan bir WordPress web sitesi oluşturmak yeterince zaman alıcıdır. Ancak, onu başka bir sunucuya taşımak, sitenizi bozabilecek bir dizi olası sorunla birlikte gelir. Hiç kimse tüm zor işlerini kaybetmek istemez, bu nedenle ileri teknik bilgi veya özel bir WordPress geçiş eklentisinden yardım almadan bu tür görevlere kalkışmamak en iyisidir. Neyse ki piyasada tüm site dosyalarınızı kesinti olmadan yeni bir web barındırıcısına aktarmanıza yardımcı olabilecek birkaç güvenilir araç var. Müşteriler için profesyonel olarak siteler geliştiriyorsanız, bir WordPress site taşıma eklentisi de kullanışlı olabilir. Siz de yerel olarak bir sitede çalışıyorsanız, değişikliklerinizi canlı yayınlamanın güvenli bir yoludur. Bu makalede, çoğu bir siteyi ücretsiz olarak taşımanıza izin veren en iyi beş WordPress geçiş eklentimize genel bir bakış sunacağız. Bu çözümler tüm deneyim seviyelerine uygundur, böylece bir WordPress uzmanı olmasanız bile web sitenizi taşıyabilirsiniz.  

En İyi WordPress Geçiş Eklentileri Nelerdir?

Artık bir wordpress geçiş eklentisi ne zaman işe yarayabileceğini tartıştığımıza göre, beş mükemmel seçeneğe bakalım. Sizin için en uygun olanı teknik becerinize bağlı olacaktır, ancak her biri bir WordPress web sitesini taşımak için zaman kazandıran bir seçenek sunar.    

All-in-One WP Migration

WordPress geçiş eklentisi Sürecin nasıl çalıştığına dair herhangi bir teknik bilgiye sahip değilseniz, sitenizi taşımak bunaltıcı görünebilir. All-in-One WP Migration eklentisinin kullanışlı olduğu yer burasıdır. Bu acemi dostu araç, gerekli tüm görevleri yalnızca birkaç tıklamayla tamamlamanıza olanak tanır. Eklenti özelliklerini ise şu şekilde açıklayabiliriz:
 • Sitenizin tamamını tek bir dosya olarak dışa aktarabilirsiniz.
 • İstediğiniz hedef sunucuya yeni bir WordPress geçiş eklentisi kurulumu için All-in-One WP Migration eklentisini kurun. Dışa aktardığınız dosyayı bu eklenti aracılığıyla yükleyin ve taşınan siteniz kullanıma hazır olacaktır.
 • Bul ve değiştir seçeneği ile serileştirme sorunu olmadan sorunsuz bir geçiş deneyimi sunar.
 • Yükleme boyutu sınırlaması problemini kaldırmaktadır. Çünkü daha büyük siteleri bile 2 MB’nin altında küçük parçalar halinde taşır.
 • Uzun barındırma sağlayıcıları listesiyle uyumludur.
 

Duplicator

Duplicator, site dosyalarınızı yeni bir konuma aktarmanıza yardımcı olabilecek başka bir popüler WordPress geçiş eklentisi. Özellikleri ise şunlardır:
 • Verilerinizi yerel bilgisayarınızda saklama seçeneği ile web sitenizi kopyalamanıza, taşımanıza ve klonlamanıza imkan sağlar.
 • Tüm yüklemenizi iki ayrı dosya olarak dışa aktarabilirsiniz. Ardından, sadece FTP veya cPanel Dosya Yöneticisi kullanarak bu dosyaları hedef sunucunuza yüklemeniz yeterlidir.
 • Sitenizi tamamen taşımak için basit sihirbazı takip edebilirsiniz.
 • Etki alanı adlarını değiştirmek ve serileştirme sorunlarını gidermek için veritabanınızda “bul ve değiştir” komutunu çalıştırmanıza yardımcı olur.
 • Pro sürümüne yükseltirseniz manuel ya da otomatik olarak yapabileceğiniz sitenizi yedeklemek için de kullanın.
 • Aktif sitenizi kesintiye uğratmadan yeni temaları veya eklentileri test etmenizi sağlayan kullanışlı hazırlama özelliklerini kullanabilirsiniz.
 

Migrate Guru

Bir sonraki WordPress site taşıma eklentisi önerimiz, büyük bir siteyi veya çok siteli bir ağı yeni bir sunucuya taşımak istiyorsanız mükemmel bir seçenek olan Migrate Guru’dur. Özellikleri:
 • İşlemi kolaylaştırır ve 200 GB’a kadar olan büyük dosyaları bile aktarmanıza olanak tanır.
 • Yapılacak işlem Migrate Guru’nun sunucuları aracılığıyla kolaylaştırıldığı için üçüncü taraf bir depolama çözümüne sahip olmanızı gerektirmez. Bu sayede, sitenizin çökmesi nedeniyle beklenmedik kesintiler veya başarısız transferler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.
 • Tek tıkla geçiş özelliği sayesinde yeni başlayanlar için uygun ve kullanımı çok hızlıdır. Bu, karmaşık 1 GB’lık bir siteyi bile yarım saatten daha kısa bir sürede yeni bir ana bilgisayara aktarabileceğiniz anlamına gelir.
 • Tüm büyük sağlayıcılar bu eklentiyi desteklediğinden herhangi bir ek araç yüklemeniz gerekmez.
Not: Migrate Guru’nun bu listedeki diğer rakipler gibi herhangi bir yedekleme seçeneği sağlamadığını unutmayın. Sitenizin kopyalarını elinizde bulundurmak istiyorsanız, WordPress yedekleme eklentilerine veya diğer çözümlere bakmanız gerekir.  

Ayrıca bkz: Kampanya Tekniği: İkinci Derece Fiyat Farklılaştırması Nedir?

 

BackupBuddy

Öte yandan, öncelikle web sitenizi de yeniden konumlandırmanıza olanak tanıyan güvenilir bir yedekleme aracı aradığınızı varsayalım. Bu durumda, BackupBuddy sizin için en uygun çözüm olabilir. Özellikleri ise şu şekildedir:
 • Bu premium eklenti, sitenizin saldırıya uğraması veya başka sorunlarla karşılaşması ve güvenliği ihlal edilmesi durumunda sitenizin en son sürümünü geri yüklemenize yardımcı olur.
 • WordPress dosyalarınızın taşınmasını kolaylaştırır.
 • Google Drive veya Dropbox gibi bulut çözümlerini kullanarak web sitenizi indirmenize ve depolamanıza olanak sağlar.
 • ImportBuddy özelliğini kullanarak tüm dosyalarınızı aynı sunucuda veya başka bir konumda geri yükleyebilirsiniz.
 • Web barındırıcınızı değiştirmenize, etki alanınızı ayarlamanıza ve URL’leri kolayca değiştirmenize yardımcı olacak özel bir geçiş aracı sağlar.
 
wordpress site taşıma zeusdijital
wordpress site taşıma
 

UpdraftPlus

Sıradaki önerimiz UpdraftPlus; güçlü yedekleme, geri yükleme ve klonlama özelliklerine sahip, zengin özelliklere sahip bir eklentidir. Bu aracın birincil amacı, WordPress sitenizi yedeklemektir, bu nedenle tipik bir WordPress geçiş eklentisi değildir. Ancak, özel bir geçiş uzantısı da dahil olmak üzere çeşitli ek özelliklerle birlikte gelir. UpdraftPlus eklentisinin bize sunduğu özellikler şu şekildedir:
 • Sitenizi yedeklemeyi kolaylaştırır. Örneğin, herhangi bir ek araca ihtiyaç duymadan, dosyalarınızı tek bir tıklamayla koruyabilir, kopyalayabilir ve aynı veya yeni bir konuma geri yükleyebilirsiniz.
 • Yedeklemenizi Google Drive, Dropbox veya bir dizi başka bulut depolama hizmetine kaydedebilirsiniz.
 • Yerel ortamlardan canlı ortamlara dosya aktarmanıza yardımcı olur. Bu sayede siteniz için yeni özellikleri test ediyorsanız kullanışlıdır.
 • WordPress kurulumu dosyalarınızı başka bir alan adına da taşıyabilir ve yeni başlayanların bile web adreslerini başarıyla değiştirmesini sağlar.
 

Transferito

Başka bir wordpress site taşıma eklentisi ise Transferito’dur. Özellikleri şunlardır:
 • Yeni bir konuma otomatik kurulumların yanı sıra 1 tıklama geçişleri sunar. Bu özellik, doğru dosyaları kendiniz kopyalamak ve taşımak veya doğru seçenekleri seçmek için tonlarca zaman harcamanıza gerek olmadığı anlamına gelir. Hepsi hızlı ve kolaydır.
 • Eklentiyi klonlama, aktarımlar, geçişler, yedeklemeler ve geri yüklemeler dahil olmak üzere çok sayıda amaç için kullanabilirsiniz.
 • Kullanımı kolaydır ve kurulumu acemi bir WordPress kullanıcısı için bile yönetilebilir şekildedir. Bu sayede kullanıcılar rahatlıkla kullanabilmektedir.
 • Transferito eklentisini yükledikten sonra, yalnızca cPanel bilgilerinizi veya SFTP ve veritabanı ayrıntılarınızı eklemeniz yeterlidir. Ardından geçiş sihirbazı, sezgisel seçenekler sunarak sitenizi taşıma sürecinde size yol gösterir.
 • Küçük siteler için transferler tamamen ücretsizdir.
 • Bir hedef seçme, tüm sitenizin mi yoksa yalnızca seçili klasörlerin taşınmasını isteyip istemediğinizi seçmek gibi tüm bunları gerçek zamanlı sağlamaktadır.
Büyük çaplı siteler için Transferito premium fiyatlandırma planları son derece makuldür. Geçiş yardımı, eşzamanlı transferler, sınırsız kaydetme, erişim gibi katma değerli özellikler sunmaktadır. Sadece 15 £’dan başlayan planlarla WordPress sitenizi taşırken ek güvenlik için harika bir fırsat.   Bu yazımızda WordPress site taşıma ve geçiş eklentileri hakkında faydalı olacağını düşündüğümüz eklentilere yer verdik. Umarım bu içeriğimiz sizlere çalışmalarınızda yarar sağlar. Başka blog içeriklerinde görüşmek dileğiyle. İlginizi çekebilir:SEO İçin Ücretsiz En İyi 16 Chrome Eklentileri

Konu Başlıkları

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

WhatsApp Hattı
1