Google AdSense Nedir? Google Adsense Nasıl Kullanılır?

Google AdSense Nedir? Google Adsense Nasıl Kullanılır?
Günümüzde pasif gelir elde etmek isteyenlerin en çok sorduğu sorulardan birisi “Google adsense nedir” sorusudur. Google Adsense, web site sahipleri ile reklam verenleri bir araya getiren şirkettir. Yayıncı (site sahibi) sitesinde yayınladığı her reklam tıklamasından para kazanır. AdSense’ten para kazanmak için yüksek site trafiğine ve benzersiz içeriğe sahip olmanız gerekir. Kazandığınız tutarı hesabınıza çekmek için minimum 200 TL kesinleşmiş bakiyeniz olmalıdır. Google AdSense, kazançlarınızı hesaplar ve ayın son haftasında size ödeme gönderir. Türkiye’de Adsense ödeme günleri genellikle ayın 21 ile 24 arasında yapılmaktadır. Web siteniz yeni ve yüksek bir trafiğe sahip değilse niche projelere yönelebilirsiniz. Niche projelerdeki anahtar kelimelerde CPC (Cost Per Click) tutarı olduğu için daha az kullanıcı ile daha çok para kazanmanız mümkün. Niche kelimeleri bulmak için Google Adwords’de yer alan “anahtar kelime planlayıcı” aracını kullanabilirsiniz.

Google Adsense Nedir Ne İşe Yarar?

Google Adsense ne işe yarar? Adsense reklam veren kişiler ile site sahiplerini birleştiren bir reklam ağıdır. Sitenizde yayınlayacağınız “Adsense Reklamları” ile para kazanabilirsiniz.

Google Adsense Ne Kadar Kazandırır?

Pasif gelir elde etmek isteyen çoğu kişi “Google adsense ne kadar kazandırır” sorusunu sormakta peki adsense ne kadar kazandırır? Google Adsense ne kadar kazandırır sorusunun cevabı, web sitesinin konusu ile ilgilidir. Buna örnek verecek olursak, bir araba sitesi ile tatil sitesinin kazançları aynı olmayacaktır, reklam verenler sizin siteniz ile ilgili anahtar kelimelere reklam vermişse sizin kazançlarınız daha yüksek olacaktır. Sitenizin içeriğine, gelen ziyaretçinin geçmiş aramalarına ve sitenizin genel kategorisine göre adsense reklam kazancınız değişkenlik gösterecektir. 2022 yılı itibariyle en çok kazandıran sektörler;
  • Finans
  • Estetik
  • Sağlık
  • Tatil
Gibi kategorilerde reklam kazancı diğer sektörlere göre nispeten daha yüksek konumdadır.

Google Adsense Kazancı Nasıl Arttırılır?

Google Adsense kazancı nasıl arttırılır? Adsense kazancı reklamlara tıklama oranı (T.O) ile doğru orantılı bir şekilde çalışır. Sitenize gelen ziyaretçi sayısı az ise tıklama oranı düşük olacaktır, düşük trafik adsense kazancı için bir engel değildir. Google Adwords ile CPC (Cost Per Click) verilen anahtar kelimeleri bulabilir ya da sitenize reklam yerleşimi yapabilirsiniz. Reklam yerleşimi yaparak, reklamlarınızı kullanıcının dikkatini çekeceği yerlere reklam kodunu eklemeniz web sitesi gelirini büyük ölçüde arttıracaktır.

Adsense İngilizce Site Daha Kazançlı mı?

Adsense İngilizce site daha mı çok kazandırır? Bu sorunun cevabı kesinlikle “evet” olacaktır. Peki neden İngilizce siteler, Türkçe sitelere göre daha çok kazandırıyor? Bunun en temel nedeni reklam verenler ve onların bütçesi olacaktır. Basit bir örnek verecek olursak, Türkiye’de depresyon kelimesine verilen reklam değeri; 0.59 TL   "<yoastmark Aynı kelimenin Amerika’da verilen reklam değeri ise; 25.15 TL  
Google Adsense Nedir
Google Adsense Nedir
Bu yüzden İngilizce siteler, Türkçe sitelerden daha çok kazandırmaktadır.

Google Adsense Ne Zaman Ödeme Yapıyor?

Google Adsense ne zaman ödeme yapıyor? Adsense hesabınızdaki tutarın ödemesini ayın 21’i ila 26’sı arasında yapmaktadır. Adsense gelirlerini hesabınıza çekerken vergilendirmeyi unutmayın.

Konu Başlıkları

Can Gedik
Can Gedik

Türkiye’nin önde gelen Dijital Pazarlama ve SEO ajanslarından olan Zeus Dijital’in, SEO takımında yer alıyorum. Lisans eğitimimi Düzce Üniversitesi’nde Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümü üzerine yaptım ve şu an 2. üniversite olarak Sosyal Medya Yöneticiliği bölümünü okumaktayım. SEO alanında güçlü ve dinamik ekibimiz ile birlikte müşterilerimizin Olympus’un tepesine tırmanmasında yardımcı oluyoruz. Zeus Dijital’in bir parçası olarak takımda SEO Specialist olarak görev almaktayım. Bu çatı altında birçok markaya SEO hizmeti veriyorum.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

WhatsApp Hattı
1