En Etkili Hit Arttırma Yöntemleri [2022]

En Etkili Hit Arttırma Yöntemleri [2022]
Web sitelerimizin hitleri, siteyi açmadan önce belirlemiş olduğumuz en başlıca hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu sebepten dolayı da site hiti bizler için son derece önemli bir konudur. Sitelerimize gelen kullanıcılar hem bizlerin siteye vermiş olduğumuz değerin artmasına hem de daha yaratıcı olmamıza olanak sağlamaktadır. Sitelerimizin trafiği arttıkça sitemize olan ilgimiz daha çok olacaktır. Bunlara artık olarak ise tabi ki site trafiğinin artması demek elde edilen kazancın artması anlamına gelmektedir. Sizler için bu yazımızda site hit arttırma yöntemleri hakkında deneyim ve bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

Web Sitesi Hit Arttırma Yöntemleri

Web sitenizin hitini arttırmak için belli başlı kategorileri ayırdım ve listeledim. Burada paylaşacağım yöntemleri denemeniz, sitenizin hitini arttırma yönünde sağlıklı olacaktır. Dilerseniz kategori başlıklarımıza geçelim ve bizleri nelerin beklediğine kısaca göz atalım.

Özgün Yazılar Paylaşın

Sitemizin ziyaretçi sayısını yükseltmede en önemli faktör özgün yazılar yazmaktır. Günümüzde birçok kişi maallesef kopya içerikler ile paylaşımlarda bulunmaktadır. Google botlar ile sitenizi taradığında yazıların kopya olduğunu anlamaktadır. Bu sayede de sitenizin sıralamalarını en alta alarak hit almanızı engellemektedir. Özgün yazılar sitenizin hem hit arttırma konusunda hem de site otorite güçlendirme kısmında sizler için büyük bir avantajdır. Bu konuda genel olarak en avantajlı türler blog, teknoloji gibi kategoriler olduğunu söyleyebilirim. Bu tür sitelerde içerikler özgün bir şekilde daha kolayca yazılabilmektedir. Fakat haber sitesi gibi alanlarda genel olarak yazılar aynı olduğu için sıralamalarda problemler yaşanabilmektedir.
En Etkili Hit Arttırma Yöntemleri
En Etkili Hit Arttırma Yöntemleri

Sosyal Medyayı Aktif Olarak Kullanın

Sosyal medya, web sitenizin seo açısından en önemli faktörlerden bir tanesidir. Eğer doğru bir şekilde kullanılırsa sitenizin hit sayısı ve otoritesi çok iyi bir şekilde yükselişe geçecektir. Özellikle bu tür sektörlerde Facebook, İnstagram, Linkedln, Medium gibi alanlarda yapılan paylaşımlar çok daha sağlıklı olmaktadır. Sitemize dışarıdan gelen ziyaretçiler, sadece hit arttırma alanında değil, backlink alanında da bizlere büyük derece katkıda bulunmaktadır. Sitenize gelen bu bağlantılar sitenizin otoritesini güçlendirdikleri için zamanla google sıralamalarda sizleri daha yukarılara taşımaktadır. Bu da sizler için büyük bir avantaj haline dönüşmektedir.

Hit Kazanabileceğiniz Bazı Platformlar

 • Facebook,
 • İnstagram,
 • Medium.com
 • Scoop.it
 • Linkedln
 • Pinterest
 • YouTube
 • Flickr
 • Twitter
 • Tumblr
Burada bulunan sosyal medya platformları, sitenizin hitini zamanla arttırabilecek en güçlü kaynaklardandır. Bu sebepten dolayı bu tür platformları kullanmaya özen göstermenizi tavsiye ederim.

Tek Bir Anahtar Kelimeye Odaklanmaya Çalışmayın

Yazı girişlerinde önemli bir faktörde anahtar kelime çalışması yapmaktır. Bildiğiniz gibi anahtar kelimeler sitelerin google üzerinde üste çıkabilmekler için önemli bir noktadır. Birçok kişi anahtar kelimelerinde bazı hatalar yapabilmektedir. Bunların en başında ise tek bir anahtar kelimeye odaklanmaktır. Örnek olarak bu yazımızda hit arttırma kelimesi, bizlerin odaklandığı bir anahtar kelime olsun. Ben eğer yazı içerisinde sadece bu kelimeye odaklanıp, benzer kelime anahtarları yazmazsam maallesef seo yönünden olumsuz etkilenirim. Bunun için hit arttırma kelimesinin yanında benzer kelimelere de yer vermem gerekmektedir. Peki benzer ”hit arttırma” anahtar kelimemizin anahtar çalışmalarımız neler olabilir? bir göz atalım isterseniz.
 • Site Hit Arttırma
 • Trafik arttırma,
 • Site trafik arttırma,
 • Organik hit arttırma,
 • Web sitesi ziyaretçi arttırma,
 • Site ziyaretçi arttırma,
 • Site ziyaretçi sayısını arttırma,
 • Hit arttırma yöntemleri.
Burada paylaştığım gibi anahtar kelimeleri de yazımda kullanarak farklı anahtar kelimelere de odaklanmaktayım. Bu sayede arama motorlarında bu anahtar kelime aramalarında da yazımı üst sıralara taşımış olacağım. Bu yöntem birçok sitede maallesef uygulanmıyor. Eğer sizler de bu tür çalışmalar gerçekleştiriyorsanız mutlaka anahtar kelime hususuna dikkat etmenizi öneririm.

Yazılarınıza Etiket ve Görseller Ekleyin

Site hit arttırma yöntemlerimizin önemli hususlarından biriside etiket ve görsellerdir. Yazılarımıza doğru etiketleri ve görselleri eklemek, seo için önemli konulardan birisidir. Günümüzde birçok kişi site etiket ekleme yönteminin işe yaramadığını savunmaktadır. Benim şahsi görüşüm halen etiketlerin google için önemli bir faktör olduğudur. Etiket ve görsel eklemeleri sitenizin ve yazılarınızın hiti için önemli bir faktördür. Yazınıza eklemiş olduğunuz resimler, görseller bölümünde de çıktığı için yazılarınızın hitini büyük bir derecede arttıracaktır. Aynı şekilde etiketlerde google botlar tarafından tarandığı için, sıralamalarda üste çıkmanızda büyük bir avantaja dönüşmektedir. Etiket ekleme hususunda ise sınırlamaya dikkat etmelisinizdir. Özellikle etiket sayınızın 3 – 4 adeti geçmemesi sizler için çok daha sağlıklı olacaktır.

Backlink Alarak Hit ve Otorite Kazanın

Yukarıda da bir cümle içerisine backlink kavramının hit ve otorite konusunda önemli olduğunu hatırlatmıştım. Web sitesi ziyaretçi arttırma yöntemlerinde, sitenize gelen bağlantılar (Backlink) önemli bir faktördür. Tabii ki backlink alırken dikkat edilemesi gereken noktalarında yer aldığını söyleyebilirim. Yazılarınızı paylaştıktan sonra farklı sosyal medya hesaplarından paylaşarak hit arttırma işlemini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında özellikle ülkemizde R10, Wmaracı gibi farklı forum siteleri yer almaktadır. Orada bulunan konunuz ile alakalı soru başlıklarına yazılarınızın linkini eklemek çok daha sağlıklı olacaktır. Bu sayede sorunu çözmek veya konu ile alakalı bilgi almak isteyen kişiler linkinize tıklayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta spam gibi kötü değerli sitelerden backlink almamanızdır. Kötü ve spam sitelerden eğer bağlantılar alırsanız bu durum sizleri seo için kötü bir şekilde etkileyecektir. Bu sebepten dolayı bu tür şeylere dikkat etmenizde fayda vardır. Ayrıca belli aralıklarla backlink almak sitemizin güçlü link bağlantısı için çok daha sağlıklı olacaktır. Sıkı bir şekilde backlink alırsanız, google algoritması bu durumu lehinize çevirebilmektedir.

Site İçi Linkleme Yapın

Sitelerimizde linkleme kavramı, birçok konudan daha önemli bir faktördür. Sitelerimize gelen bağlantılar ve sitemizin içerisinde bulunan linklemeler seo için önemlidir. Site hit arttırma konusunda ise site içi linkleme yapmanızı mutlaka önermekteyiz. Yazılarınızı yazarken bazı kelimelere kendi sitenizdeki yazıların linkini eklemek, linkleme olarak geçmektedir. Bu sayede insanlar yazı içerisinde iken, bir başka yazınıza geçiş yapabilmektedir. Bu da seo güçlendirme adımında ve hit arttırma adımında başarılı bir çalışma yöntemidir. Site içi linkleme yaparken de dikkat etmeniz bazı noktalar vardır. Birbirleriyle alakalı olan kelime ve yazıları linklemek, google için daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca bir yazı içerisinde çok abartı yapmadan 3-4 tane linkleme yapmanız yeterli olacaktır.

Sitenizin Hızlı Olmasına Dikkat Edin

Site hızı, seo için en önemli unsurlardan bir tanesidir. Sahip olduğunuz site eğer yavaş bir şekilde çalışıyorsa, bu durum google’ın hoşuna gitmeyecek bir durumdur. Siteniz yavaş bir şekilde çalışıyorsa, çalışmalar başlatarak hızlı bir hizmet sunmanız gerekmektedir. Site hızlandırma teknikleri yazımızı okuyarak kolaylıkla sitenizi en hızlı hale getirebilirsiniz. Sitenizin hızlı olması hem sizler için hem de sitenize gelen ziyaretçiler için önemli bir faktördür. Sizleri için önemli olan kısmı seo yapısı ile alakalıdır. Hızlı olan siteler, google sıralamalarında daha yukarılara taşınmaktadır. Kullanıcı için önemli kısım ise sitenizin hızlı bir şekilde yüklenmesi ve sayfa geçişlerinde hızlı olmasıdır. Örnek olarak sitenize giren kişiler, siteniz yavaş ise hemen çıkacaklardır. Bu da seo için dezavantajdır.
En Etkili Hit Arttırma Yöntemleri
En Etkili Hit Arttırma Yöntemleri

Tema Seçimine Dikkat Etmelisiniz

Günümüzde yüzlerce farklı site temaları yer almaktadır. Organik  hit arttırma yöntemleri arasında tema seçimi de önemli bir kısımdır. Bilindiği üzere birçok sitenin temaları maallesef seo uyumlu olmamaktadır. Bu durumda sitenizin yazı sıralamalarında problemler yaşatmaktadır. Temanızı satın alırken özellikle seo uyumlu tema şeklinde seçmeniz iyi olacaktır. Temaları özellikle nulled (lisanssız) kullanmamaya özen göstermelisiniz. Temaların genel olarak olumsuz yanları kodlama tarafı ile alakalıdır. Birçok temanın kod yapıları uygun olmadığı için, google tarafından maallesef olumsuz bir seo karşılığı almaktadır. Tema seçiminde lisanslı temalar satın alabilir yada wordpress panelinde bulunan temaları seçerek sitenize kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

İçeriklerinizin Uzunluğuna Dikkat Edin

Günümüzde birçok web sitesi yazılarını kısa şekillerde yazmaktadırlar. Bu durum sitenizin yazılarını üst sıraya çıkarmada işe yaramayan bir yöntemdir. Eğer yazılarınızı yüksek sıralamalarda görmek istiyorsanız, uzun kelime sayılarına ulaşmanız gerekmektedir. Google algoritması, web sitenizin hitini arttırma kısmında içerik bölümüne önem göstermektedir. Eğer sizler yazılarınızı 100-200 gibi kelimelerle bırakırsanız, google için olumsuz yönde olacaktır. Özgün olarak yazmış olduğunuz içeriklerin, en az 600 kelime olması gerekmektedir. Bu rakam seo çalışmalarında genel bir ortalama olarak bilinmektedir. Eğer yazılarınız 600+ üstü kelimeyse, içeriğiniz ile alakalı rakiplerinizi sıralamada geçebilme şansına sahip olacaksınızdır.

İçeriklerinizi Güncellemeler Yapın

Eski içeriklerinizi güncellemek, hit arttırma yöntemlerimiz arasında yer almaktadır. Eğer sitelerinizde eski zamanlara ait yazılar varsa güncellemeler yapın ve tarihlerini güncel zaman dilimine çevirin. Çünkü sitenize girecek olan kullanıcılar bu hususlara dikkat etmektedir. Bu konuda sadece tarih ve saat dilimini değiştirmek yeterli kalmayacaktır. İçeriklerinize ekleme-çıkarma yapmak da önemli bir unsudur. Örnek olarak 2020 yılında paylaştığınız bir içeriği 2021 yılında mutlaka güncellemeli ve içeriğinizi ufak adımlar değiştirmelisinizdir. Bu sayede de google botları yazınızın sıralamasını düşürmeyecek, aksine üst sıralara taşıyacaktır. Bu yazımızda sizlerle birlikte En Etkili Hit Arttırma Yöntemleri başlığı altında deneyim ve bilgilerimi paylaşmaktayım. Umarım sizler için faydalı ve etkili bir makale türü olmuştur. Aşağıda bulunan yorum kısmına konu ile alakalı görüş ve sorularınızı yazabilirsiniz. Ayrıca sizlerin de site trafik arttırma yöntemleri hakkında deneyimleriniz var ise mutlaka belirtmeyi unutmayın.

Konu Başlıkları

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

WhatsApp Hattı
1